Politika

"Nijesu građani krivi što Vlada nije obezbijedila dovoljan broj policajaca"

DPS: Tragedija na Cetinju direktna odgovornost sektora bezbjednosti, Spajić na potezu

Nezapamćena tragedija na Cetinju, u kojoj je ubica Martinović na čak 5 lokacija ubio 12 osoba, direktna je odgovornost užasnog stanja u sektoru bezbjednosti, saopštili su iz Demokratske partije socijalista (DPS).

DPS: Tragedija na Cetinju direktna odgovornost sektora bezbjednosti, Spajić na potezu Foto: DPS
Portal AnalitikaIzvor

"Katastrofalna bezbjednosna procjena i loše upravljanje kojim je Cetinje kobnog dana bilo ostavljeno na svega 9 policajaca dovele su do toga da ubica nesmetano ubija svakog koga je naumio, bez bilo kakve reakcije malobrojnih pripadnika Uprave policije koji bi ga spriječili u svom krvavom piru. Odgovornost za smrt nevinih građana direktna je i neposredna, te zahtijeva ne samo hitne smjene u bezbjednosnom sektoru već i preispitivanje postupanja svih u komandnom lancu od strane Vrhovnog državnog tužilaštva", stoji u saopštenju DPS-a.

To što je cijela Crna Gora svojim očima i ušima, vidjela i čula ministra unutrašnjih poslova koji, navode oni, tokom i nakon monstruoznog zločina sa epilogom od 12 ubijenih, brine o tome kako će izgledati pred kamerama i sijaju li previše stakla od naočara, zatim poziva građane da se vrate normalnom životu i da odaju priznanje policiji, do kraja je razotkrilo životno nezrele, i profesionalno i karakterno nedorasle čelnike bezbjednosnog sektora, kojima kao nauk nijesu poslužili ni slučajevi nekadašnjih ministara Miodraga Boba Radunovića, Andrije Lompara i Pavla Radulovića koji su ostavke podnosili iz moralnih razloga, iako bez direktne krivice.

"Jasno je, međutim, da političko rukovodstvo bezbjednosnog sektora koje snosi sistemsku odgovornost za cetinjsko krvoproliće neće podnijeti ostavke, jer su im fotelje i funkcionerske privilegije važnije od sopstvene savjesti i nasilno prekinutih života građana, te stoga očekujemo hitnu reakciju predsjednika Vlade Milojka Spajića i iniciranje smjene potpredsjednika Vlade zaduženog za sektor bezbjednosti Alekse Bečića i ministra unutrašnjih poslova Danila Šaranovića", saopštili su iz DPS-a.

Sve drugo značilo bi da, ocjenjuju oni, Milojko Spajić samo statira na mjestu premijera, i da je prihvatio na sebe ulogu saučesnika u ovom, i svim budućim propustima bezbjednosnog sektora.

"Jer, ni građani Cetinja, a ni svi drugi građani Crne Gore, nijesu odgovorni zbog toga što Spajićevi zamjenici i ministri nijesu kadri da obezbijede dovoljan broj policajaca na ulicama crnogorskih gradova, odnosno što nemaju kapacitet da vode računa o njihovoj bezbjednosti. Zna se čija je to odgovornost", zaključuju iz DPS u saopštenju.

Portal Analitika