On smatra da bi usvajanjem ovih izmjena nova parlamentarna većina stala iza odluka iz 1918. i 1920. godine kada su nasilnom aneksijom ukinute crnogorska država i autokefalna Crnogorska pravoslavna crkva.
Prema njegovim riječima, ovim Zakonom ispunjava se nalog koji je SPC dala novoj parlamentarnoj većini, postavljajući joj premijera i veći dio kabineta i kadrova po dubini državne administracije.
''Kolika je zavisnost nove većine od SPC najbolje govori i to da oko ovih izmjena niti je bilo ikakve javne rasprave, niti je konsultovana Venecijanska komisija, a ignorisan je i razgovor sa predstavnicima CPC, što pokazuje diskriminatoran odnos nove većine prema građanima ove države koji su vjernici i poštovaoci ove vjerske zajednice. Ostale vjerske zajednice nijesu dale svoj zvaničan stav budući da je apostolska Vlada željela ovo pitanje da riješi u roku od nekoliko dana, ćime su suštinski diskriminisani svi sem Srpske pravoslavne crkve koja je, jasno je svima, i pisala ovaj Zakon'' naglasio je Đurašković.
On je dodao da će SDP podnijeti amandmane na ovakve izmjene Zakona o slobodi vjeroispovijesti, sa ciljem da se ne dozvoli privilegovan položaj jedne vjerske zajednice "koja očigledno želi da bude iznad države Crne Gore i vlasnik njenog kulturnog i sakralnog nasljeđa".
''SDP će se povodom ove teme potruditi da cjelokupnoj javnosti bude potpuno jasno šta je kome od političkih aktera važnije – interesi države Crne Gore ili interesi Srpske pravoslavne crkve'' zaključio je Đurašković.