Kako tvrdi, sumnja da je novinar te medijske kuće namjerno koristio netačne informacije što je, kako navodi, izazavalo negodovanje dijela građana Podgorice.
Njegovo pismo prenosimo integralno:
"Uvaženi gospodine Otašević,
Vjerujem da ste upoznati sa blokadama koje organizuje neformalna grupa studenata „Kamo śutra“ te da je juče održana druga po redu blokada na kružnom toku kod Capital Plaze, u trajanju od 17:26h do 17:49h, eventualno 17:55h.
Tim povodom, portal Gradske televizije prenio je informaciju sa naslovom: „Zbog protesta Kamo śutra dijete od 5 godina sa temperaturom 40,5 stepeni pola sata nije moglo do Dječije bolnice.“ U tekstu se dalje navodi: „Čitalac (ime poznato redakciji) Gradskog portala dostavio je potpisanu pisanu izjavu u kojoj navodi da je skoro pola sata čekao u koloni kako bi petogodišnje dijete, s temperaturom od 40,5 stepeni, dovezao do Dječije bolnice.“
U sklopu teksta priložena je i fotografija laboratorijskog nalaza, u kojem je vrijeme prijema u laboratoriji navedeno kao 17:47:03, uz – napominjem – zamračeno vrijeme kreiranja uputa. Ako ste upoznati sa procedurama i brzinom prijema pacijenata, jasno je da je, uvažavajući hitnost, prethodna procedura prijema i pregleda pacijenta, prije upućivanja na laboratorijsku analizu, morala trajati barem 5–10 minuta. To ukazuje na dolazak pacijenta u Dječiju bolnicu najranije u 17:42:03.
Uzimajući u obzir izjavu čitaoca, vjerovatno roditelja, da je u saobraćajnom kolapsu čekao 30 minuta, dolazimo do zaključka da je pomenuto lice u saobraćajnoj koloni čekalo u periodu od 17:12:03 do 17:42:02.
Budući da sam i sam bio na pomenutoj, kasnije blokiranoj, raskrsnici u 17:20 i bio svjedok da se u tom trenutku saobraćaj odvijao još uvijek nesmetano, informacija objavljena na portalu Gradske televizije opravdano je izazvala revolt kod velikog broja sugrađana koji su upoznati s okolnostima i izrazili sumnju u tačnost izvještavanja Gradske televizije.
Sumnju u istinitost informacije koju je prenio portal Gradske televizije dodatno produbljuje činjenica da je pristup KCCG-u moguć iz tri glavna saobraćajna pravca i mnoštva sporednih, okolnih ulica koje se nadovezuju, dok blokada kružnog toka kod Capital Plaze predstavljala blokadu samo jednog od mnogih sporednih ili okolnih saobraćajnica.
Sumnju u lošu namjeru prilikom izvještavanja Gradske televizije izaziva i sam naslov teksta, u kojem se odgovornost adresira na neformalnu grupu studenata, iako znamo da je za regulisanje saobraćaja zadužena Uprava policije – ista ona Uprava policije od čijeg rukovodstva, odnosno ministra unutrašnjih poslova, javnost traži moralnu odgovornost.
Imajući u vidu da su navedene okolnosti i informacije morale biti dostupne novinaru koji je pripremao tekst i odabrao naslov, zaključujem da je kod istog postojala loša namjera ili nedostatak profesionalizma za posao koji obavlja.
Očekujem da, kao izvršni direktor Gradske TV, iskoristite svoj položaj i uticaj kako bi pribavili sve relevantne informacije i ispitali okolnosti pod kojima je navedeni tekst plasiran. Vjerujem da je Vama, baš kao i meni, na prvom mjestu zdravlje i bezbjednost građana Glavnog grada, ali i etičko i tačno izvještavanje Gradske televizije. Takođe, molim Vas da mi dostavite objavljeni dokument laboratorijskog nalaza bez zamračenog dijela „vrijeme kreiranja nalaza“.
Imajući u vidu da će u narednim danima biti blokade saobraćajnica i na drugim lokacijama, cijenio bih Vašu hitnost u postupanju, kako bismo pravovremeno osigurali tačnost informisanja građana putem Gradske TV, ali i apelovali na dodatnu pažnju i odgovornost Uprave policije.
Napomena: pomenuta informacija još uvijek nalazi na portalu Gradske televizije."