"Ko stoji iza ove odluke i čime se vodio prilikom podrške ovog anticivilizacijskog čina? Želimo da vjerujemo da ovo nije zvanični stav Vlade, a ako jeste da čujemo i obrazloženje istog. Na taj način bismo zatvorili prostor za različite interpretacije koje bi nas vodile u nova u raslojavanja unutar našeg društva još jednim oblikom lažne demokratizacije i slobode, iza koje se krije raspirivanje mržnje i netrpeljivosti", kazao je on.
Fejzić ističe kako je trend paljenja Kurana, koji se, kako je kazao, sve više izjednačava sa izrazom slobode govora, u najmanju ruku najslabije osuđen nakon što je Vijeće Ujedinjenih nacija za ljudska prava (UNHRC), u srijedu odobrilo rezoluciju o vjerskoj mržnji i netrpeljivosti nakon pokušaja spaljivanja Kur'ana u Švedskoj.
"Pogotovo nije u duhu dobrih dobrosusjedskih odnosa koje baštine porodice različitih vjera i nacija u Crnoj Gori. Ova odluka sigurno nije ni izraz opredjeljenja većine građana, ako bi nekom uopšte i palo na pamet da je pravda demokratskom opredijeljenošću. Ko bi uopšte paljenje Kur’ana, Biblije, Tore ili bilo čije svete knjige u Crnoj Gori smatrao izrazom bilo kakve slobode", poručio je Fejzić.