"Ovim projektom dvorišta 14 obrazovno-vaspitnih ustanova iz: Podgorice, Cetinja, Nikšića, Danilovgrada, Tuzi, Berana i Dnevnog centara za djecu i mlade sa smetnjama u razvoju Berane biće bogatija za 70 sadnica paulovnije. Sadnice su proizvedene u plasteniku Srednje stručne škole “Spasoje Raspopović” u Podgorici", saopšteno je iz Fondacije Čini dobro.
Doniranjem ovih sadnica, Fondacija, kako su kazali, želi da motiviše i podrži obrazovno-vaspitne ustanove u stvaranju zelenih oaze u svojim dvorištima, pružajući priliku djeci i đacima da se direktno uključe u proces očuvanja prirode, steknu ekološka znanja i navike koje će uticati na očuvanje životne sredine.
"Važno je naglasiti da je značaj drveća za planetu i čovječanstvo višestruk, a Paulonija, poznata i kao "drvo života", donosi brojne ekološke koristi. Osim što je atraktivna i dekorativna vrsta, izuzetno je otporna na sušu, brzo raste i pozitivno utiče na kvalitet vazduha, apsorbujući visoke količine uglje-dioksida iz vazduha. Sve ovo je čini idealnom biljkom za sadnju u dvorištima obrazovno-vaspitnih ustanova i ustanova socijalne i dječije zaštite. Zato nas posebno raduje što su sve sadnice proizveli đaci i nastavnici/e Srednje stručne škole “Spasoje Raspopović”, čime su doprinijeli poboljšanju zelena infrastruktura", navode u saopštenju.
Podsjećaju da je Fondacija “Čini dobro” povodom Dana planete zemlje, 22. aprila, pokrenula projekta “Čini dobro, zasadi drvo”, te da je u prvoj fazi projekta u 18 ustanova iz Podgorice, Danilovgrada, Zete, Tuzi, Bara, Kotora i Herceg Novog zasađeno 90 sadnica Melije, Skadarskog hrasta i Čempresa.
"Fondacija “Čini dobro” će nastaviti sa realizacijom ovog projekta s ciljem stvaranja zdravijeg i ekološki osvješćenijeg okruženja za sve građane Crne Gore. Naša posvećenost činjenju dobra je temelj na kojem gradimo bolju i zeleniju budućnost", zaključuju u saopštenju.