Tim povodom, danas je organizovan još jedan u nizu sastanaka na daljinu u formi interaktivne radne sesije. Pored predstavnika francuske konsultantske kompanije “Espelia” i predstavnika Glavnog grada rukovoditeljke Službe za međunarodnu saradnju Ljiljane Šćepanović, gradskog menadžera Marjana Junčaja i direktora Centra za informacioni sistem Džemala Lekića, sastanak je okupio i predstavnike Univerziteta, državnih institucija, Privredne komore Crne Gore, start-up kompanija, istraživačkih centara, kao i privatnog sektora koji posluju na teritoriji Podgorice. Budući da su učesnici relevantni lokalni akteri iz javnog i privatnog sektora, uključeni i u izradu strateških dokumenata, tokom radne sesije razmijenjena su mišljenja i iskustva iz oblasti digitalizacije i digitalnih rješenja, koncepta pametnog grada, optimizacije politike urbanog planiranja i razvoja, koji direktno utiču na performanse Grada, kvalitet gradskih usluga i kvalitet života građana Podgorice.
Interaktivna diskusija na ove teme je vođena u svrhu dobijanja realnog uvida u stanje i lakšeg razumijevanja izazova ili nedostataka koji se odnose na Smart City ekosistem Podgorice, a sve u cilju izrade dugotrajne strategije pametnog grada po mjeri Podgorice, istinski ugrađene u cjelokupnu opštinsku i teritorijalnu dinamiku.
Podsjećamo da je u pitanju Regionalni program tehničke pomoći, koji finansira Francuska Vlada preko Francuske razvojne agencije (AFD), za pet glavnih gradova regiona, među kojima je i Podgorica, u vrijednosti od oko 600.000,00 EUR ravnomjerno usmjerenih na sve gradove.