Turizam

Golf tereni: turistički raj koji se isplati za 8 godina

Izvor

Upravo su ljubitelji sporta sa palicama i malom lopticom uspjeli da prouže sezonu na čak jedanaest mjeseci, a najviše ih je tokom marta i oktobra. U turističkoj organizaciji grada Faro ističu da golferi dnevno za sve svoje potrebe, uključujući i smještaj, potroše 164 eura, dok “obični” gosti po danu ozdvoje tek 91 euro. Najčešći gosti su im Britanci i Španci.

„Večernji list“ takođe ističe da razvoju golf turizma pogoduje blaga klima. Međutim, da bi se investicija u ovakve rizorte isplatila, potrebno je sedam do osam godina, procijenili su Portugalci koji su na golfu razvili pravi biznis. Naravno, pod uslovom da se okolina terena s godinama značajnije ne mijenja, naročito oni djelovi gdje je specifičan pejzaž predstavljaju glavnu karakteristiku.

Menadžerka Marija Manuel Delgado e Silva je takođe objasnila da golfere može privući jedino ako u blizini postoji barem pet igrališta. Razlog tome je što golferi u jednom sedmici, koliko obično traje njihov odmor, žele da obiđu što više terena, a da pritom ne gube vrijeme na duga putovanja.

U Crnoj Gori postoji više najavljenih projekata izgradnje golf terena, ali su za sada najizvjesniji samo onaj koji će se nalaziti u sklopu turističkog kompleksa na poluostrvu Luštica. Više puta su najavljivani projekti na lokacijama oko Budve, pa čak i Buljarice i Danilovgrada. Nedavno je američka kompanija „Hurdzan Fry Environmental Golf Design“ počela da radi studije lokacija za deset do 12 golf terena, od kojih će samo jedna biti detaljno razrađena.

Portal Analitika