“Zapazio sam neke sumnjive ugovore kao što je nabavka automobila pod nepovoljnim uslovima, gdje Uprava plaća enormne sume za automobile uzete preko ugovora za lizing sa jednom firmom „ Auto Čačak“. Naime, ugovorom je propisano da se automobili otplaćuju u ratama do isteka četiri godine, kada će biti otplaćeno 80 odsto vrijednosti automobila, nakon čega se vraćaju firmi od koje su dobavljena. Vidjećemo na koji način ćemo riješiti ovaj problem sa Upravom za katastar i državnu imovinu, kako ne bi došlo do gubitka ovih vozila”, izjavio je Harasani.
Uprava za inspekcijske poslove je u maju 2019. godine, dok je na njenom čelu bio funkcioner Bošnjačke stranke (BS) Alija Košuta, naručila posredstvom Uprave za imovinu četvorogodišnji zakup 40 vozila za 720.000 eura, uz primjenu okvirnog sporazuma i mogućnost njihovog naknadnog otkupa. U tom momentu inspekcije su imale 115 vozila.
Na tenderu na kojem nije bilo konkurencije, jedinu ponudu vrijednu 715.200 eura dala je podgorička firma „Auto Čačak”, koja je ponudila 30 „škodinih” modela „rapid“ i 10 džipova ,,Kapoq“. Jedini ponuđač dao je cijenu mjesečnog zakupa 40 vozila u iznosu od 14.900 eura, a na godišnjem nivou 178.800 eura. Na godišnjem nivou službenici Uprave su ovu nabavku usluge procijenili na 180.000 eura. Četvorogodišnji zakup „škodinih” vozila, prema dostupnim cijenama na tržištu, skuplji je nego da su ista vozila odmah kupljena.
Bivši direktor Uprave za inspekcijske poslove Alija Košuta istakao je da ugovor o kupovini vozila nije bio štetan.
“Cijena vozila je bila šest eura po danu, a u to je bio uključen servis. Takođe, ja nisam potpisao ugovor već je sve radila Uprava za imovinu. Ja sam samo tražio da se nabave vozila. Nisam ništa potpisao, a novi direktor je neiskusan, tek je došao na poziciju, pa dok malo ne vidi ugovore ne bi trebao da istupau javnost sa populističkim izjavama. Sve je bilo po zakonu i nikakva šteta nije napravljena”, tvrdi Košuta.