Vaterpolo

Grčka potopljena, na redu je Italija

Fantastičan uspjeh postigla je danas U16 vaterpolo reprezentacija Crne Gore.

Kakav uspjeh: U16 reprezentacija se vratila sa minus pet i otišla u polufinale Svjetskog prvenstva Foto: East side water polo

Naši mladi igrači plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva na Malti, i to na kakav način - spektakularnim preokretom u posljednjoj četvrtini protiv Grčke. Na kraju je, poslije peteraca, bilo 15:14.

Uoči posljednje četvrtine Grci su vodili 6:11, da bi naši sjajni igrači to anulirali serijom 5:0 u završnih osam minuta i uveli meč u peterce.

Kakav spektakl na Malti - U16 vaterpolo reprezentacija Crne Gore je u polufinalu Svjetskog prvenstva, nakon što je posljednju četvrtinu dobila 5:0, a onda na peterce eliminisala Grčku (15:14).

U njima je heroj bio golman Marko Pejović, koji je zaustavio šuteve u drugoj i petoj seriji i riješio pitanje pobjednika.

Prije peteraca, blistao je Danilo Roganović, koji je sa pet golova bio najefikasniji i zvanično najbolji pojedinac meča, ali su svi mladići, koje vodi Nenad Vukanić i koji su prošlog ljeta osvojili evropsko srebro, pokazali izuzetan karakter, uz talenat koji je odavno prepoznat.

Crna Gora će u polufinalu sjutra (19.30) igrati sa Italijom, koja je savladala Hrvatsku 12:9.

U prvom polufinalu sastaju se Španija - Mađarska.