Vaterpolo

U utakmici za treće mjesto čeka nas Mađarska

Kadetskoj vaterpolo reprezentaciji Crne Gore malo je nedostajalo za plasman u finale Svjetskog prvenstva u Malti. U večerašnjem polufinalu, naši mladi igrači poraženi su nakon peteraca od Italije, rezultatom 13:14 (3:2, 3:3, 1:0, 1:3, 5:6).

U16: Crnoj Gori malo falilo za finale SP, Italija nakon peteraca ide u borbu za zlato Foto: UGC

Izabranici Nenada Vukanića, koji su i vlasnici evropskog srebra, bili su bolji i vodili su sve do posljednje četvrtine, ali smo na kraju ipak pratili penal rulet, koji je odlučen u šestoj seriji.

Tako će nas u borbi za treće mjesto sjutra, sa poćetkom u 18 časova, čekati Mađarska, koja je danas poražena od Španije 14:6.

Ne računajući peterce, tri gola za našu selekciju postigao je Dabić, dva Vraneš, a po jedan Roganović, Brnović i Kruta.

Sjajno su krenuli naši mladi igrači, koji su pogocima Dabića i Roganovića poveli 2:0, a prvi period završili su uz vođstvo 3:2.

Tek što je počeo drugi kvartal, Brnović nam je donio 4:2, da bi odmah zatim Vraneš poslao projektil sa distance i Crna Gora je bila na velikih plus tri. No, uzvratili su 'azuri', te je nakon prvog poluvremena bilo 6:5.

Gotovo sedam minuta u trećoj četvrtini nije bilo gola, a onda je Dabić pogodio za 7:5.

Italijani su posljednji period otvorili sa dva uzastopna gola i prvi put od početka utakmice stigli do poravnanja (7:7). Uslijedio je dug period tokom kojeg su mreže mirovale, a onda nam je - minut i po prije kraja - novo vođstvo donio Dabić. No, deset sekundi prije kraja, uzvratio je Porcio i bilo je 8:8, te su uslijedili peterci.

Penal rulet riješen je u šestoj seriji, kada je Bjanki odbranio udarac našeg najmlađeg reprezentativca Durutovića.