“U generalno čišćenje spada pražnjenje fontana, čišćenje kamenca i algi, kao i izbacivanje otpada koji se nalazi u njima. Ukoliko postoji potreba, vrši se i zamjena elektro i mašinske opreme,” kazala je PR-ka Vodovoda i kanalizacije Maša Knežević.
Generalno čišćenje fontana se organizuje češće ljeti nego zimi, kada to rade tri puta mjesečno. Knežević ističe i sa kojim izazovima se suočavaju zaposleni na terenu.
“Najčešće na fontanama osvanu oštećenja i budu na meti vandala i nesavjesnih građana. To predstavlja najveći problem i uvijek apelujemo na građane da čuvamo dobra, jer znamo da fontane predstavljaju ukras gradova i nešto po čemu su prepoznatljivi”, rekla je Knežević.
Na godišnjem nivou preduzeće Vodovod i kanalizacija izdvaja oko 20 hiljada eura za saniranje štete vandalskog čina nesavjesnih pojedinaca.
“Apelujemo na građane da razumiju da je bolje ova sredstva uložiti u neke druge investicije, kao što su širenje vodovodne mreže, a ne u saniranje pričinjene štete”, poručila je Knežević.