Ostalo

Ko ima najljepšu tetovažu na Olimpijadi u Londonu?

Izvor

Ali, tetovaže čuvenog olimpijskog logoa - pet isprepletanih prstenova - nijesu rezervisane samo za vrhunske sportiste. Posvećenost olimpijskom duhu inspirisala je i brojne amatere, učesnike ceremonije otvaranja i turiste, da takođe istetoviraju svoje tijelo.

Olimpijske tetovaže nisu samo hit u Londonu. Hiljadama kilometara daleko, u Čikagu, pisac Arika Kaosa planira da istetovira olimpijske krugove na lijevom nožnom članku.

- Dopada mi se što boje prstenova predstavljaju boje zastava svih nacionalnih timova koji su prvobitno učestvovali na Olimpijadi", rekla je ova 25-godišnjakinja. "Iskoristiću tetovažu kao pozitivnu motivaciju da se vratim u kondiciju", dodala je Kaosa koja rekreativno igra tenis.

tatujosolimpokU gradu-domaćinu OI, saloni za tetoviranje prepuni su kako sportista, tako i običnog svijeta koji želi tetovažu olimpijskih prstenova i mnogi se nadaju da će baš na njihova vrata ući američka plivačica Misi Frenklin, koja je već osvojila četiri zlatne i jednu bronzanu i koja je najavila da će po završetku OI uraditi tetovažu olimpijskih krugova.

Mnogi sportisti svoja dostignuća ovjekovječuju na tijelu, a tetovaže prstenova toliko su raširene da tijela bez tetovaža djeluju kao manjina.

Tetovaže se, kako prenosi AP, najviše vide na plivačima - Majkl Felps ima prstenove na kuku, a Amerikanci Rajan Lohti i Metju Grevers na bicepsima. Britanski skakač Nikolas Robinson-Bejker ima tetovažu na grudima, dok Kanađanin Brent Hejden ima velike tetovaže prstenova na torzu i rukama, kao i javorov list na leđima.

Britanski gimnastičar Luis Smit ima tekst "Što zaslužim zaradim" na leđima, kao i krst sa krilima i dva velika anđela. Na tijelima sportista ovih dana primjećene su i tetovaže leptirova, mamuta, cijeli rukavi, biblijski citati, krstovi i ruže.

Ali, obični olimpijski krugovi najpopularniji su izbor za turiste i fanove koji žele trajan suvenir sa putovanja.

"Mahom su to Amerikanci, u gradu sada ima užasno mnogo Amerikanaca", kaže tatu majstor Deril Gejts.

Navijači britanskog tima, pak, traže nešto više patriotski.

"Uradili smo logo Tima Velike Britanije na dvojici sportista koji su došli prvog dana OI", rekao je tatu majstor Skot Meklaren aludirajući na stilizovanu glavu lava sa akcentima boja britanske zastave.

Oni koji planiraju da "nabace" olimpijsku tetovažu možda bi, ipak, trebalo da se drže jednostavnijeg dizajna. Jedna Amerikanka izabrala je prilično raskošnu tetovažu i sada će londonske OI pamtiti - iz pogrešnih razloga.

Džeri Piterson željela je da ovjekovječi trenutak kada je nosila olimpijski plamen, ali je njen tetu majstor pogrešno napisao "olimpijski" - umjesto "olympic" na njenom tijelu sada stoji "oylmpic".

"Pogledala sam je i bila sam toliko razočarana. Potom sam pozvala supruga i on se sit ismijao. Sada sam i ja počela da se smijem svemu", rekla je Pitersonova koja je baklju nosila kroz engleski grad Derbi.

(dnevniavaz.ba)

tetovaza2ok

tetov3oktetov4ok
Portal Analitika