Hendriksa je izabrao veliki broj čitalaca tog časopisa, uz komentar da bi 3D hologram morao biti savršeno izrađen, ne bi li bar ličio na Hendriksovo muziciranje iz najboljih dana.
U tijesnoj trci za prvo mjesto manje uspjeha imao je Kurt Kobejn, gitarista i pjevač benda „Nirvana“ koji se našao na drugom mjestu. Iako iz časopisa napominju da bi Kobejn vjerovatno bio protiv ovakvih ideja, to nije zaustavilo njegove fanove da glasaju u velikom broju, prenosi b92.
Treće mjesto pripalo je Džonu Lenonu. Iako je Lenon bio „suviše ljudski, suviše divlji“ muzičar, uredništvo časopisa smatra da ne bi bilo loše napraviti psihodelični hologram Lenona kojeg bi pratio živi bend.
Četvrto mjesto zauzeo je Fredi Merkjuri, čiji bi hologram došao kao poručen za najavljene koncerte sastava „Queen“, dok je na petom mjestu Džim Morison. Jedina dama koja je dospjela na listu je Dženis Džoplin, iako iz pomenutog časopisa tvrde da bi bilo teško izraditi njen hologram zbog spontanosti i nepredvidivosti ove pjevačice na nastupima.
Hologrami preminulih muzičara ponovo su dospjeli u centar javnosti nakon nedavnog „nastupa“ repera Tupaka Šakura na festivalu „Coachella“. Trodimenzionalni hologram preminule rep legende oduševio je publiku pa mediji već danima nagađaju ko bi mogao biti sljedeći.
Foto: soundcheckmusicblog.com