Podsjetimo, izbori u tom gradu biće održani 13. aprila.
"Za Nikšić se već pripremamo, sigurno da ćemo izaći na nikšićke izbore", rekao je on gostujući na bosansko-hercegovačkoj televiziji N1.
Navodi kako su u Podgorici ostvarili dobar rezultat, uzevši u obzir čitav kontekst.
"Mislim da bismo imali bolji rezultat, da nije bilo negativne kampanje koja, nažalost, dolazi od najveće opozicione partije, da smo mi stranka koja 'nema cenzus', da je glas našoj stranci 'prosut glas', da je to praktično 'anticrnogorski glas'… Mi smo ipak uspjeli da osvojimo dva mandata, da postanemo parlamentarna stranka u Podgorici", istakao je on.
Ističe kako je "suština problema u Crnoj Gori to što aktuelna vlast, predvođena prosrpskim strankama i gospodinom Mandićem, četničkim vojvodom, ima dugoročni i strateški cilj da mijenja ustavni karakter Crne Gore".
"Već dvije godine vlast nije u stanju da obavi lokalne izbore u Šavniku. U Podgorici smo imali promjenu političke volje građana na silu, a oni koji su bili za promjene napravili su vlast sa ovima koji neće promjene. Dva puta smo imali ponovljene izbore u Budvi i ne možemo formirati vlas u Budvi, jer je to želja Vlade i većinske koalicije na čelu sa gospodinom Mandićem. Već smo zaboravili završene izbore u Kotoru i tamo se ne formira vlast. Imamo sada parlamentarnu krizu koja je nastala na osnovu činjenice da je Ustavni odbor, zamislite, Ustavni odbor kao radno tijelo Skupštine, koje djeluje po Poslovniku, ne po zakonu, preuzelo nadležnosti Ustavnog suda u ocjeni da li neki sudija Ustavnog suda ispunjava uslove za penziju. To je ključni atak na najvažniji pravno-politički instrument u Crnoj Gori, a to je Ustavni sud", dodao je Marković.
Reakcija opozicije je, smatra on, opravdana.
"Ona je jasan odgovor da se neće dozvoliti ne samo kršenje Ustava, nego i promjena karaktera crnogorske države. Nažalost, mogućnosti su male. Mislim da je taj atak na Ustav u stvari priprema terena za sljedeće faze zakonodavnih aktivnosti koje bi imale za cilj da derogiraju ustavna rješenja pa čak i da dovedu u mogućnost raspisivanja referenduma o Crnoj Gori kao samostalnoj državi gdje možda više neće biti neophodna ona dvotrećinska većina. I naravno mijenjanje Zakona o državljanstvu gdje se želi uvesti dvojno državljanstvo i dati državljanstvo stotinama hiljada ljudi koji su porijeklom iz Crnoj Gore", dodaje Marković.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, ističe Marković, destabilizovao je naš region do te mjere da smo mi praktično sada malo bure baruta.
"Crna Gora danas živi u skladu sa interesima po modelu „srpskog sveta“, živimo danas vrijeme nestabilnosti. Interesi te politike su danas važniji od evropskih i građanskih interesa i stabilnosti. Mislim da smo u ozbiljnom problemu i mislim da je region danas nestabilniji nego što je bio samo prije pet godina. Siguran da lekcije iz prošlosti ne samo što na njima nijesmo učili, nego bojim se da smo te lekcije i zaboravili. Ono što Vučić radi u Crnoj Gori preko Mandića, Kneževića i drugih, ili što radi u BiH preko Dodika, ili što radi preko sjevernog Kosova i Mitrovice u odnosu na Kosovo, je zaista alarm za otpor politički i demokratski optor, proevropskih snaga u ovim zemljama i na Balkanu u cjelini", zaključio je Marković.