- Građani Crne Gore su glasali za promjenu Vlade i sada CG poštuje volju naroda, a njen narod će zajedno sa drugim demokratskim institucijama držati novu vlast odgovornom. Zdrava demokratija je živahan i ponekad nelagodan proces jer dozvoljava da se čuju i drugačije perspektive i može donijeti promjene. Ekonomska situacija zbog koronavirusa je globalni izazov. Britanska ambasada već radi na rješavanju nekih pitanja, npr. projekat sa ZZZCG u cilju modernizacije njihovih sistema. Ponudili smo podršku u budućoj diversifikaciji privrede u sektorima energetike i inovacija. Spremni smo da pružimo i dalju pomoć novoj vladi - rekla je Medoks.
Prioritet svima bi, ističe ambasadorka, svakako trebalo da bude jačanje vladavine prava.
- Ljudima treba stabilna vlada i društvo, dosljedna pravila i sprovođenje istih kako bi privreda rasla i kako bi mogli da napreduju. Sve oblasti koje ste pomenuli su djelovi sistema vladavine prava, uključujući snažno pravosuđe, profesionalne medije, efikasnu policiju, osnaženo civilno društvo i Skupštinu koja je odgovorna narodu. Ne postoji jedan elemant koji je bitniji od drugog. Ujedinjeno Kraljevstvo ima dugoročno iskustvo u oblastima u vezi sa demokratijom, i spremno je da podrži novu vladu u ovim oblastima - navela je ona.
Medoks vjeruje i da DPS ima mnogo da ponudi tokom sljedećeg poglavlja Crne Gore.
- Njihovo prisustvo u Skupštini znači da mogu da pruže dobar izazov politikama Vlade što bi trebalo da doprinese boljem donošenju javnih politika. Ja ću ostati u kontaktu sa svim strankama u Skupštini, uključujući i DPS - naglasila je ona.
Ambasadorka Medoks dodaje i da su odnosi dvije zemlje dobri, te da je srećna što je tu.