U pozivu su naveli da izmjenama tog akta žele da unaprijede oblasti planiranja, kreiranja i sprovođenja omladinske politike, zasnovane na potrebama mladih uz njihovo aktivno učešće.
U radnoj grupi biće dva predstavnika nevladinog sektora.
Jedan od kriterijuma koji zainteresovana NVO treba da ispuni je da je upisana u registar prije objavljivanja poziva, da u statutu ima utvrđene djelatnosti i ciljeve u oblasti omladinske politike, te da se ne nalazi u registru kaznene evidencije. Nužno je i da je u prethodne tri godine, o temi koju sagledava ili normativno uređuje radno tijelo (razvoj omladinske politike), sprovela istraživanje, izradila dokument, organizovala skup ili realizovala projekat usmjeren na unapređenje stanja u oblasti omladinske politike. Uslov je i da je predala poreskom organu prijavu za prethodnu fiskalnu godinu. U pozivu se, takođe, navodi da treba više od polovine članova organa upravljanja nevladine organizacije nijesu članovi organa političkih partija, javni funkcioneri, rukovodeća lica ili državni službenici, odnosno namještenici.
A predstavnik koji bude izabran u radnoj grupi treba da ima prebivalište u Crnoj Gori, iskustvo u oblasti kreiranja, planiranja i sprovođenja omladinske politike i da nije član organa političke partije, javni funkcioner, državni službenik, odnosno namještenik.
Članovima/cama radnog tijela ne pripada naknada za rad.