„Prva je ona koja se tiče Ustavnog suda, druga je parlamentarna kriza koja se tiče neodržavanja sjednica Skupštine Crne Gore, a koja je suštinski rezultat ove prve krize. Treća je kriza koja se odnosi na funkcionisanje lokalnih uprava“, rekao je Milatović.
Podsjetio je kako još nije završen izborni ciklus u Šavniku, te dodao kako su u toku prošle godine česte bile „nefunkcionalne sjednice skupština lokalnih samouprava“.
„Svaku od te tri krize treba što prije riješiti“, poručio je on.
Kazao je kako ga „pomalo čudi“ odnos bivše sutkinje Ustavnog suda Đuranović povodom njenog razrješenja
„Sasvim sigurno da bi preduzimanje određenih pravnih procedura sa njene strane dodatno moglo da pomogne sudovima, između ostalog i Ustavnom sudu u kontekstu razrješenja cijele krize“, ocijenio je Milatović.
Poručio je da ukoliko sa pozicije predsjednika države može da pomogne opoziciji i poziciji da dođu do razrješenja ustavne a time i parlamentarne krize, spreman je da to uradi.
„U prvom mahu treba iskoristiti sve nacionalne mehanizme. Čuo sam u razgovoru sa komesarkom Kos bilo je spomenuto i traženje mišljenja od Venecijanske komisije. Ukoliko u toku ovog razgovora i posredovanja bude zaključak da ja kao predsjednik države zatražim mišljenje Venecijanske komisije spreman sam da to uradim. Treba sjesti i institucionalno riješiti ove stvari. Fokus treba vratiti na ono što je redovnost, a kako bismo ubrzali naš evropski put“, zaključio je Milatović.