Smatraju da su dio neprimjerene i neozbiljne igra sa njihovim i sudbinama njihovih porodica.
"Od nezavidnog položaja u kom smo se našli zbog nepromišljenih i neplanskih poteza vlasti, zbog kojih je sada ugrožena egzistencija oko stotinu porodica, boli nas takođe maćehinski odnos prema nama", navode u saopštenju.
Najmanje što su očekivali poslije svih ovih odluka, kako navode, jeste da im se neko zvanično obrati i predoči sistematizaciju, “ne u oblaku, već usvojenu i važeću, te da im uruče predloge ugovora o radu, pojasne uslove za zasnivanje radnog odnosa, zarade, radna mjesta na koja bi bili raspoređeni, kao i vremenski rok na koji bi zasnovali radni odnos”. Ukazuju da se priča da niko od njih neće ostati bez posla, svela na pozive preko medija da se prijave za posao u Morskom dobru.
Oni su demantovali navode predsjednika Opštine Tivat Željka Komnenovića da Morsko dobro vodi pregovore sa njih sedamdesetak.
"Od 17. februara, kada je definitivno otpočela igranka vlasti sa našim sudbinama, nakon što su brodovi Pomorskog saobraćaja vezani zbog odluka Morskog dobra da jednostrano raskine ugovor sa kompanijom, niko od čelnika tog preduzeća nije se udostojio da nam se na primjeren način obrati. Ako Komnenović ovaj javni poziv naziva pregovorima, onda je upravu. Mada, nije jasno odakle Komnenović crpi informacije koje plasira u javnost", navode radnici.
Ocjenjuju da su u ovoj priči moneta za političko potkusurivanje i nebitan problem koji usput spomenu predsjednici tivatske i hercegnovske opštine.
"U svom ovom nespokoju, spokoj nam jedino pruža odluka menadžmenta Pomorskog saobraćaja da nam narednih šest mjeseci isplaćuje zarade. Možda se u međuvremenu, u gustoj agendi obaveza svih pomenutih čelnika nađe vremena i za susret sa nama. Imaćemo šta da pitamo", zaključuje se u saopštenju koje potpisuje Peraš.