Trebalo mu je nekoliko minuta da se psihički pripremi dok je stajao na vratima kabine, nakon čega je poletio u ambis. On je probio zvučni zid, a čitav skok trajao je oko 15 minuta.
Baumgartner, iskusni padobranac, je prethodno spustio vizir na kacigi kako bi zaštitio oči od sunca i kabina je dekompresovana. Njegov tim je odlučio da će Baumgartner skočiti uprkos problemu sa grejnom pločom.
Baumgartner je prethodno sa Tvitera poručio:
- Ovde je prelijepo! -
- Uživo iz svemira! Svijete, prelijep si! - naveo je on.
Više od 4 miliona ljudi posmatralo je skok Neustrašivog Feliksa uživo na "Jutjubu", pa je povremeno dolazilo do "pucanja" veze.
Jedno vreme je kapsula zanosila ka istoku, iznad naseljenog područja, a potom je počela da se kreće jugoistočno.
Na takozvanoj Armstrongovoj liniji, na 19,2 kilometara visine, tjelesne tečnosti počinju da se zagrijevaju bez pomoći kapsule sa pritiskom ili specijalnog odijela. Temperatura izvan kapsule je -10, a unutra 11 stepeni Celzijusovih.
- Sve je u redu - naveo je Neustrašivi Feliks.
Baumgartner je neprestano provjeravao visinu kapsule i kabine i nivoe kiseonika. On i Džo Kitindžer iz Kontrole misije su još jednom prošli kroz korake koje je Feliks morao da prođe tokom skoka.
Kako je prenijeto, Kitindžer je jedina osoba sa kojom je Neustrašivi Feliks komunicirao dok je u kapsuli. Kitindžer je ukazao Baumgartneru da pazi da ne dehidrira i da održava svoje nivoe kiseonika.
- Dosta smo vježbali i sada se to isplatilo - rekao je Baumgartner.
Baumgartnerova majka je zaplakala od radosti dok je posmatrala poduhvat svog sina, prenijeli su američki mediji. Ovo je prvi put u istoriji da je ovoliko veliki balon lansiran sa čovjekom. Zanimljivo je reći i da je Baumgartnerov balon tri puta veći od najvećeg balona sa ljudskom posadom.
Podsjećamo, Baumgartner je iskočio iz kapsule sa visine od 36,5 kilometara iznad Rozvela. Na toj visini ima veoma malo vazduha, što mu je omogućilo postizanje brzine od 1.100 kilometara na čas za samo 40 sekundi.
Nakon skoka, Baumgartner je u roku od 36 sekundi probio zvučni zid, dok je maksimalna brzina koju je dosegao bila 1.110 kilometara na sat.
Nakon tačno četiri minuta i 19 sekundi sam je otvorio prvi padobran što je izazvalo još veće oduševljenje, a pošto je uspješno otvorio sva četiri padobrana uspješno je sletio u 20.16h.
Na današnji dan je, prije 65 godina, američki pilot Čak Jeger prvi put u istoriji vazduhoplovstva probio zvučni zid.