Kandidati, njih 40, koji su se ove godine upisali, pohađaju kurs sa obimnijim gradivom koji se sastoji iz tri dijela, opšteg, posebnog i praktičnog, podsjetila je za Skala radio Đurđica Perović, novoizabrana dekanica ovog Fakulteta.
Perović je kazala da obrazovanje turističkih vodiča na ovaj način obezbjeđuje znanje i kompetencije iz opšte kulture – istorije svijeta, osnova istorije, arhitekture i kulture, turističkih regija svijeta, komunikacionih tehnika i vještina, ali i posebna znanja koja se odnose na prostor Crne Gore, poput istorije Crne Gore, turističke geografije, kulturne baštine, ekonomije.
Kandidati su obavezni i da obave praksu u agencijama sa kojima Fakultet ima potpisan ugovor o saradnji i time steknu i neophodne vještine za bavljenje poslovima turističkih vodiča.
Licence za turističke vodiče izdaje Ministarstvo turizma i održivog razvoja, nakon položenih 17 ispita predviđenih obukom.
“Moramo biti svjesni koliko je važna obuka za turističke vodiče, jer su oni ambasadori i promoteri naše zemlje i destinacije, i neadekvatna prezentacija Crne Gore koja je ponekad posljedica neznanja i nepoznavanja prostora je nedopustiva”, zaključila je Perovićeva.
(foto:skalaradio.com)