Cijele dinje
Frižider može prepoloviti količinu antioksidansa u dinjama. Istraživanje američkog Ministarstva poljoprivrede pokazalo je da dinje na sobnoj temperaturi razviju gotovo dvostruko više beta-karotena (koji doprinosi zdravoj koži i vidu) nego one koje se drže u frižideru. Hladan vazduh usporava razvoj antioksidansa koji se događa nakon berbe. Narezane dinje ipak treba staviti u frižider kako bi se spriječio rast bakterija.
Krompir
Na hladnoći skrob iz krompira pretvara se u šećer, što mu daje zrnastu teksturu i lagano slatkasti ukus. Krompir najbolje uspijeva na oko 7 stepeni Celzijusa dok većina frižidera radi na 1,5–3,5 stepeni Celzijusa. Čuvajte ga u papirnatoj vrećici na hladnom i tamnom mjestu. Sunčeva svjetlost uzrokuje nakupljanje hlorofila, što može učiniti krumpir zelenim i gorkim.
Luk
Luku je potrebna cirkulacija vazduha da bi ostao svjež. Cijeli luk čuvajte u papirnatoj vrećici s rupama na tamnom i prozračnom mjestu. Ne držite ga blizu krompira. Luk ispušta vlagu i gasove koji ubrzavaju kvarenje krompira. Narezani luk ipak treba držati u frižideru.
Bijeli luk
Bijeli luk najbolje uspijeva na temperaturama između 15 i 18 stepeni Celzijusa. Čuvajte ga u prozračnoj posudi na suvom i hladnom mjestu.
Med
Med se ne smije držati u frižideru jer se na niskim temperaturama kristalizuje i stvrdne. Sobna temperatura je idealna za čuvanje meda.