Podgoričani stigli do osmog uzastopnog trijumfa u ABA ligi

Košarkaši Budućnost Volija večeras su upisali osmu uzastopnu pobjedu u ABA ligi. Nakon uzbudljivog meča, tokom kojeg smo umalo vidjeli i sukob na parketu, Podgoričani su u "Morači" u 21. kolu regionalnog takmičenja srušili Igokeu, rezultatom 79:76 (14:26, 25:9, 15:18, 25:23).

'Plavi' ne daju drugo mjesto: Bilo je dramatično do kraja, umalo došlo i do sukoba, ali je Budućnost Voli na kraju slavila Foto: ABA

U "Morači" smo večeras pratili napet i neizvjestan meč - pri čemu su domaći prvi kvartal odigrali loše, a gosti su bili u drugom još gori. U drugom dijelu pratili smo dramatičnu borbu, u finišu treće četvrtine došlo je i do gužve koja je umalo rezultirala većim sukobom na parketu, a pobjednik je riješen u posljednjim sekundama.

Jogi Ferel je predvodio Budućnost Voli sa 18 poena, Flečer Megi dodao je 13, a Kamenjaš jedan manje. U gostujućem taboru, najbolji učinak imao je Milosavljević (21).

Domaći nijesu briljirali u prvom kvartalu, u čijem su samom finišu bili u potpunom nokautu. Trojkama Jošila i Kondića, Igokea je tada stekla dvocifrenu prednost (14:26).

Odmah nakon toga, uslijedila je brza serija ‘plavih’ 8:0, a onda i još jedna – 11:0. Pogađali su Kamenjaš, Ferel, Popović i Makundu i Budućnost Voli je, tri minuta prije odlaska na odmor, bila na plus šest (37:31). Do kraja poluvremena domaći sastav uspio je da sačuva prednost, koja je tada iznosila četiri poena – 39:35.

Treća četvrtina otvorena je sa dva atraktivna zakucavanja Makundua, ali uzvraćali su i gosti, tako da je nakon pet minuta igre bilo 45:44. Nastavila je Igokea sa pritiskom i, tri minuta prije kraja četvrtine, pogotkom Kondića, preokrenula na 47:48.

U samom finišu treće četvrtine, pri rezultatu 53:53, došlo je do višeminutnog prekida. Sve je počelo nakon što je gostima dosuđen prekršaj u napadu, a potom i njihovom treneru Vladimiru Jovanoviću. U tom je momentu Jogi Ferel ušao u verbalni duel sa klupom Igokee, a već u sljedećem trenutku svi su igrači bili u velikoj gužvi. Situacija nije prerasla u sukob, ali letjeli su sa tribina “Morače” i različiti predmeti, a potom su sudije dugo pregledale snimak, kako bi ustanovili šta se sve dogodilo.

Na kraju, tehnička greška dosuđena je Marvinu Džonsu, ali i Draganu Milosavljeviću na suprotnoj strani.

Trojkom Jogija Ferela, Budućnost Voli je na startu završne četvrtine bila na plus četiri (57:53), ali je Igokea uskoro preokrenula. No, imali su 'plavi' snage za još jednu sjajnu dionicu - pogotkom Petra Popovića, četiri minuta prije kraja, poveli su 68:63. Minut i po kasnije, Podgoričani su košem Kamenjaša nakon dužeg perioda bili na plus šest (72:66), a time i jako blizu nove pobjede.

No, nijesu izabranici Andreja Žakelja iskoristili nekoliko napada i Igoke je, 33 sekunde prije kraja, trojkom Milosavljevića prišla na 74:73. Pogodio je zatim Kamenjaš oba slobodna bacanja, a uzvratio je na isti način Filipović pod suprotnim košem. Nastavljena je penal završnica - dva je puta pogodio Megi, a Kondić je bio polovičan i to je bilo to - domaća publika je, sekundu prije kraja, konačno mogla da odahne.