Kao dio prezentacije, predstavljen je zakonodavni okvir za izdavanje dozvola za postavljanje foto-naponskih sistema s aspekta nadležnosti Sekretarijata, sa posebnim akcentom na činjenicu da je Glavni grad stvorio uslove za izdavanje potrebnih dozvola za postavljanje ovih sistema na krovovima objekata u Podgorici, neposredno nakon što su se stvorili potrebni preduslovi na nivou države. Sekretar Sekretarijata za planiranje prostora i održivi razvoj, Miljan Barović, upoznao je prisutne sa procedurom, uslovima i dokumentacijom koju investitori treba da prilože uz zahtjeve, a sve u cilju pribavljanja potrebnih dozvola.
Rukovodilac Sektora za pristup mreži u Crnogorskom elektroidstributivnom sistemu, Ranko Vuković, prezentovao je nadležnosti CEDISa, kada su u pitanju obnovljivi izvori energije, sa posebnim naglaskom na koncept proizvodnje električne energije za sopstvene potrebe. Prezentacijom su obuhvaćeni i evropski i svjetski standardi, te izazovi koji predstoje kada je ova oblast u pitanju.
Predstavnici preduzeća Eficom solar, Boris Đikanović i Miloš Zarubica, su dali osvrt na određene primjere i pitanja iz prakse, te sproveli prezentaciju rada instaliranog fotonaponskog sistema u realnom vremenu. Za tu svrhu, na terasi zgrade gradskog Parlamenta su bili postavljeni fotonaponski paneli sa priključenim uređajima.
Učešće u diskusiji uzeo je i predstavnik UNDP-a, Borko Vulikić, koji je predstavio podršku ove organizacije razvoju i implementaciji projekata solarnih elektrana u Crnoj Gori i predočio raspoložive i planirane mogućnosti obezbjeđivanja finansijske podrške za ovu vrstu projekata. Prisutni predstavnici Glavnog grada su posebno interesovanje pokazali za projekte podrške za postavljanje panela na ruralnim, manje pristupačnim, područjima Glavnog grada.