Košarkaši Budućnost Volija prekinuli su loš niz. Oni su večeras u Ljubljani, u šestom kolu ABA lige, nadigrali Cedevita Olimpiju, trijumfujući rezultatom 71:91 (26:19, 15:27, 13:24, 17:21).

Povratak na pobjednički kolosijek: 'Plavi' dominirali u Ljubljani, na kraju plus 20 Foto: ABA

Domaći su bili bolji u uvodnoj četvrtini, a ostatak meča u potpunosti je pripao 'plavima', koji su potpuno zasluženo stigli do pete pobjede u regionalnom takmičenju.

Nije večerašnji meč nimalo dobro počeo po izabranike Andreja Žakelja, koji su nakon osam minuta igre i zakucavanja Robinsona bili u dvocifrenom zaostatku (20:10).

U drugom kvartalu, ‘plavi’ su polako topili prednost suparnika, da bi sredinom perioda, uz pogodak Sulejmona, prvi put stigli do vođstva – 30:32. U samoj završnici poluvremena vidjeli smo seriju 0:7 i Podgoričani su na odmor otišli uz prednost 41:46.

Moćno je gostujuća ekipa djelovala u trećoj četvrtini, u kojoj je u potpunosti nadigrala protivnike i zaustavila ih u napadu, tako da je završnih 10 minuta utakmice dočekala uz velikih 16 poena plusa.

Ljubljančani nijesu imali snage za povratak, pa je Budućnost Voli sredinom završnog kvartala, pogotkom Mekinlija Rajta, prvi put bila na plus 20 – 62:82. Tada je već bilo potpuno jasno kako su se ‘plavi’ vratili na pobjednički kolosijek.

Tanasković je večeras bio najefikasniji u podgoričkom sastavu sa 19 poena, Rajt je postigao 15, a Ferel 14. U domaćem timu je Džouns upisao 18 poena.