Kultura

Projekat KotorArta otvorio put za dugoročnu saradnju Zapadnog Balkana i EU u sferi kulture

Realizacija projekta, kako navode u saopštenju KotorArta, pokazuje značajan uticaj na kulturni i kreativni sektor, otvarajući put za dugoročnu saradnju i međusobno obogaćivanje između Zapadnog Balkana i EU

Projekat KotorArta otvorio put za dugoročnu saradnju Zapadnog Balkana i EU u sferi kulture Foto: KotorArt
Portal AnalitikaIzvor

Evropski projekat saradnje pod nazivom Synergy: Sharpening the capacities of the classical music industry in the Western Balkans (Jačanje kapaciteta industrije klasične muzike na Zapadnom Balkanu), iniciran od strane KotorArta i podržan od strane Evropske unije kroz program Kreativna Evropa, uspješno je završen uz pohvale iz Evropske unije.

Realizacija projekta, kako navode u saopštenju KotorArta, pokazuje značajan uticaj na kulturni i kreativni sektor, otvarajući put za dugoročnu saradnju i međusobno obogaćivanje između Zapadnog Balkana i EU,  zaključeno je u zvaničnoj evaluaciji Evropske unije, uz napomenu i da je realizacija projekta efikasno ispunila postavljene ciljeve, pokazujući snažnu relevantnost za ciljeve programa Kreativna Evropa.

“KotorArt je prva organizacija iz Crne Gore koja je postala nosilac velikog međunarodnog projekta podržanog kroz EU program Kreativna Evropa, a koji je okupio neke od najvećih umjetničkih festivala u regionu, kao što su Centar beogradskih festivala (BELEF i BEMUS), Dubrovačke ljetnje igre, Ljubljana Festival, organizacija Vox Baroque iz Albanije i Udruženja F. Šopen sa Kosova. Evaluacija saradnje među partnerima pokazala je kratkoročne, srednjoročne i dugoročne efekte projekta, naglašavajući njegove značajne doprinose kulturnom pejzažu Zapadnog Balkana i njegovu integraciju u širi evropski kulturni prostor. Sve u svemu, partnerstvo je pokazalo otpornost, međusobno povjerenje i snažan duh saradnje, što je rezultiralo značajnim ishodima i trajnim uticajem na kulturnu saradnju i inovacije u regionu”, zaključeno je u evaluaciji projekta.


Portal Analitika