On je istakao da lokalne samouprave na primorju treba da izmjeste privremene objekte od hotela, glavnih nosilaca turističke ponude, kako bi se spriječila nelojalna konkurencija.
- Što to znači – onaj koji radi cijele godine i cijele godine zapošljava radnu snagu, koji plaća doprinose, koji je temelj i baza turističkog proizvoda Crne Gore, dobija u periodu jul-avgust i dio septembra, totalno nelojalnu konkurenciju, a pri tome ozakonjenu sa nivoa lokalne samouprave – pojasnio je Radulović i dodao:
- Goste ne dovode oni. Goste dovodimo mi, a kada ih mi dovedemo, a pri tome smo uložili značajna sredstva u promociji Crne Gore, po svim sajmovima širom Evrope i šire. Idemo, promovišemo Crnu Goru; dođe sezona, dovedemo gosta, i toga gosta preuzimaju ti vlasnici privremenih objekata sa veoma problematičnim nivoom usluge.
On je istakao da je to jedna neodrživa situacija.
- To je jedna neodrživa situacija, jedna situacija koja nas je dovela do toga da ukoliko država uz Ministarstvo turizma, svakako, ne utiče na lokalne samouprave da u narednom, vrlo kratkom periodu, naprave neke pomake i ne regulišu tu zonu, mi ćemo vjerovatno preduzeti neke radikalnije mjere – akcentovao je Radulović.
On je predložio rješenje za takvu situaciju.
- Mi predlažemo da se naprave zone u kojima će da rade ti privremeni objekti, ali te zone koje nude istu robu i uslugu koju mi nudimo, moraju da budu, minimum, dvjesta metara udaljeni od objekata koji rade preko cijele godine. Ništa više, ništa manje – naveo je Radulović.
Podsjetimo, kompanija Kvin of Montenegro (The Queen of Montenegro), koja je vlasnik istoimenog bečićkog hotela, najavila je otkazivanje ugovorenih aranžmana i njegovo zatvaranje do 1. juna, ukoliko se u neposrednoj blizini postave privremeni ugostiteljski objekti.Direktor i suvlasnik kompanije, Dragan Ivančević kazao je da bi takvi objekti ugrozili normalno poslovanje hotela, zbog čega su iz kompanije najavili otkazivanje ugovorenih aranžmana sa inostranim i domaćim turoperatorima i turističkim agencijama.