- Institut ima dobru reputaciju i imidž u domenu zdravstvenog turizma i bio je fokusiran na skandinavsko tržište. Smatram da bi prava strategija daljeg razvoja Instituta bila sinergija zdravstvenog i wellness turizma. Wellness je najbrže rastuća grana turizma u globalnim okvirima- podvukao je profesor Ratković.
Komentarišući interesente za kupovinu Instituta, Ratković je istakao je da je francuski Viši lider na domaćem tržištu i jedna od najjačih evropskih kompanija u oblasti wellness turizma, za razliku od konzorcijuma firmi predvođenih srpskim biznismenom Miodragom Kostićem koje nemaju iskustva u ovoj oblasti.
- Mislim da je trebalo ići na partnerstvo, ali kad je već raspisan tender onda je svakako najvažnije dovesti dobrog partnera, nezavisno od ponuđenih cijena za akcije. Najave da će u konzorcijum stupiti relevantna firma koja bi upravljala Institutom me naročito ne impresioniraju. Institut nije repa bez korijena i bolje je potencirati original poput Višija, nego kopiju. Vrlo je važno da kompanija kojoj bude povjereno upravljanje Institutom wellness turizam bude osnovna djelatnost- naveo je Ratković.
Zaključio je da bi eventualna prodaja Instituta Višiju bila razvojna šansa za Igalo.
- Dobili bismo kvalitetnog investitora, kao što Tivat ima Pitera Manka. Bog bi nas pogledao u slučaju da se sklopi brak između Višija i Igala- zaključio je Ratković.