Đulijaniju je naloženo da plati kauciju od 150.000 dolara i da ne zastrašuje druge optužene ili svjedoke u slučaju, prenosi agencija Rojters pozivajući se na sudska dokumenta.
Sedmoro iz optužnice protiv Trampa koju je podnijela tužiteljka okruga Fulton Fani Vilis, već su se predali u zatvoru okruga Fulton u Atlanti, navodi se u dokumentima okruga.
Prije polaska, Đulijani je u Njujorku negirao navode iz optužnice i branio Trampa.
„Idem u Džordžiju i jako se dobro osjećam, pošto znam da branim prava svih Amerikanaca. Ja govorim istinu, oni lažu“, rekao je Đulijani, nekadašnji federalni tužilac i bivši gradonačelnik Njujorka.
Tramp, koji vodi u trci za predsjedničku nominaciju republikanaca 2024, naveo je da će se predati u u četvrtak, kako bi se suočio sa optužbama.
Ostalih 11 saoptuženih čija se imena navode u optužnici iz Džoržije imaju vremena do petka da se predaju. Tramp je za optužnicu rekao da je politički motivisana i nastavio da tvrdi da su izbori 2020. pokradeni i da je bilo krađe glasova kako bi pobijedio Džozef Bajden.
Optužnica iz Džordžije tereti Đulijanija da je davao mnoge neistinite izjave o krađi na izborima, i to zvaničnicima u drugim saveznim državama, kao što su Arizona i Pensilvanija, u pokušaju da ih ubijedi da odobre da se zamijene elektori u zvaničnoj verifikaciji izbornih rezultata, kako bi Tramp ostao na vlasti.
U srijedu se predala advokatica Sindi Pauel, koja je imala jednu od vodećih uloga u promovisanju Trampovih lažnih tvrdnji o izbornoj krađi, kao i pravni zastupnik Trampove kampanje Kenet Česebro i advokat Rej Smit, koji je prethodno zastupao bivšeg predsjednika u Džordžiji, pokazuju dokumenta iz zatvora okruga Fulton.
U utorak su se predali Trampov bivši advokat Džon Istman i republikanski kontrolor izbora Skot Hol. Dvoje saoptuženih, bivši lideri Republikanske partije u Džordžiji Kejti Latam i Dejvid Šafer su se predali tokom noći, pokazuju podaci iz zatvora.