Jedna od tačaka dnevnog reda bilo je upoznavanje sa dokumentacijom koju je Perović podnijela na konkursu za izbor direktora Agencije i na osnovu koje je bila izabrana od prethodnog saziva Savjeta Agencije.
Nakon rasprave o više tačaka, oko 15. 20 časova, na dnevnom redu Savjeta našla se i mogućnost da bude razriješena direktorica ASK Jelena Perović. Inicijativa o tome pokrenuta je na predlog pet članova Savjeta. Nakon glasanja, Savjet je jednoglasno donio odluku da se pokrene postupak razrješenja Jelene Perović.
Predsjednik Savjeta ASK Pavle Ćupić rekao je da ne smatra da je dokumentacija koju je Perović ranije predala bila uredna.
Članica savjeta Aleksandra Vukašinović ocijenila je da je direktorka ASK imala sve neophodne preporuke. Ona je naglasila da bi bilo važno vidjeti zbog čega ne postoji zvanični pečat institucije na preporuku koja je data Perović.
"Državnim organima nije potrebno da dokazuju status pravnog lica. To se dokazuje za one kojima je taj status sporan", konstatovala je Vukašinović.
S druge strane, potpredsjednik Savjeta Mladen Tomović kazao je da Sudski savjet nije mogao dati preporuku, jer objektivno, nema status pravnog lica. Naglasio je da navodno preporuka cetinjskog suda nije preporuka suda, nego podnesak troje sudija koji je zaveden na arhivi i pisarnici i njihovo mišljenje, kao fizičkih lica.
"Podnesak je primljen. Ovo ne može, uz najkreatnivnije tumačenje, da se smatra prepurukom Osnovnog suda na Cetinju", naglasio je Tomović.
Jednoglasno je usvojen zaključak da je preporuka Centra za obuku dostavljena u skaldu sa tada važećim zakonom.
Četvoro članova savjeta glasalo je da preporuka Sudskog savjeta nije dostavljena u skladu sa Zakonom o sprečavanju korupcije, jer taj zakon predviđa da milšljenja moraju biti pribavljena od pravnog lica.
Podršku četiri člana Savjeta dobio je i zaključak da podnesak kolegijuma sudija bez pečata i memoranduma suda nije dostavljen prema tada važećem zakonu.
Raspravlja se i o upućivanju zahtjeva i o svim odlukama kojima je Perović, kako se navodi, sama sebi odobrila i potpisala varijabilni dio zarade u 2023. godini, prekovremni rad i druge vrste naknada.
Kako je rekao Tomović, odluke o zaradi i varijabilama nije trebalo da donosi Perović već Savjet. Predložen je zaključak, da na se osnovu uvida u dokumentaciju utvrđuje da je povrijeđen zakon o sprečavanju korupcije, te da je direktorica sama odlučila o svojim pravima i javni interes podredila privatnom.
Članica Savjeta Aleksandra Vukašinović zatražila je pauzu, ističući da neke odluke nije imala priliku da vidi.
Nakon pauze, predsjednik Savjeta Pavle Ćupić pročitao je zaključak.
"Na osnovu uvida u kompletnu dokumentaciju, nesporno proizilazi da je prilikom donošenja navedenih rješenja i odluka povrijeđen član devet stav jedan Zakona o sprečavanju korupcije, odnosno član sedam stav jedan prethodno važećeg zakona. Odnosno, da je direktorica sama odlučila o svojim pravima i svom interesu čime je u vršenju javne funkcije javni interes podredila privatnom", kazao je Ćupić, a taj je zaključak dobio jednoglasnu podršku savjeta.
Planirano je i upoznavanje sa Zapisnikom i rješenjem budžetske inspekcije o izvršenom nadzoru u Agenciji za sprečavanje korupcije.