Svijet

Beč: Seks u šumi pokrenuo političku debatu

Izvor

Političara je fotografisala kamera za nadzor divljači, a fotografije su izazvale smijeh kod građana, ali ujedno i debatu o praksi elektronskog nadzora šuma.

Posebno se vodi diskusija o potrebi da se za postavljene kamere mora dobiti odobrenje, kao i da se na njih moraju upozoravati prolaznici.

Lovci postavljaju kamere u oblastima u kojima se hrani divljač, ali one se koriste i za naučne projekte i privatno posmatranje dešavanja u prirodi.
Kamere se postavljaju na drveće i slikaju sve što se pojavi pred objektivom, i to i infracrvenim zracima i u mraku. 

"Koliko kamera za posmatranje divljači je postavljeno u pokrajini Koruškoj ne mogu reći, jer se to ne prijavljuje nama", rekla je Frejdis Burgštaler-Gradeneger šefica Udruženja lovaca Koruške, u čijoj je nadležnosti šuma u kojoj je fotografisan političar čije ime nije objavljeno. 

Kamere, kako je dodala, za nju do sada nisu bile nikakva tema, jer se one postavljaju da bi se posmatrala divljač, a tamo obično nema ljudi, jer postoji zabrana ulaska u taj reon. 

Međutim, aktuelni slučaj ona želi da iskoristi kao povod da se informiše o pravnim zahtjevima za postavljanje kamera. 

Šef radne grupe za zaštitu podataka "ARGE Daten" Hans Ceger, s tim u vezi, rekao je da svaki video-nadzor, usljed kojeg mogu biti identifikovane osobe, mora biti prijavljen i označen. Takvi snimci, takođe, ne smiju biti objavljivani. 

Posebno, kako je dodao, snimci, koji mogu biti neprijatni za nekoga, mogu voditi ka plaćanju obeštećenja u visini do 20.000 eura. 

Inače fotografije snimljenog lokalnog političara, kako uvjeravaju iz lovačkog udruženja, neće dospjeti u javnost.

(B92)

Portal Analitika