„Ovako primitivno ponašanje posebno osuđujemo iz razloga što dolazi od zdravstvenog radnika, koji su i sami nerijetko izloženi verbalnim napadima zbog posla kojim se bave“, poručuju iz Sindikata medija.
Podsjećaju da „zdravstveni radnici, jednako kao i novinari, svojim djelovanjem imaju važnu ulogu u društvu i da je njihova odgovornost da budu primjer dostojanstvene i odgovorne komunikacije“.
„Iako ovakvi postupci, striktno govoreći, ne predstavljaju povredu radne obaveze izvršene na radu ili u vezi sa radom, smatramo da svakako zaslužuju reakciju zdravstvene ustanove u kojoj je pomenuti doktor zaposlen, makar u vidu javne osude“, navode iz Sindikata.
Budući da je Čelanović kazala da se osjeća ugroženo, Sindikat poziva nadležne da ispitaju da li ima osnova za pokretanje postupka u cilju njene zaštite, uključujući mehanizme zaštite od uznemiravanja i prijetnji.
„Krajnje je nedopustivo što se novinarke, koje inače čine većinu crnogorskih redakcija i koje su zbog svog posla vrlo često predmet onlajn nasilja, vrijeđaju i omalovažavaju na polnoj osnovi. Seksizam, mizoginija i prijetnje usmjerene prema ženama u medijima, dodatno otežavaju njihovu ionako izazovnu profesionalnu poziciju i predstavljaju direktan udar na slobodu izražavanja“, ističu oni.
Sindikat medija Crne Gore, poručuju, nastaviće da pomno prati razvoj situacije i da se zalaže za stvaranje bezbjednog i dostojanstvenog ambijenta za sve medijske radnike i radnice.