Brutalni verbalni i fizički napad na Anu Raičković novinarku i urednicu Crne hronike Pobjede je neprihvatljiv čin nasilja, stav je uređivačkog kolegijuma i redakcije Pobjede.
„Necivilizacijski i varvarski obračun sa novinarkom, u prisustvu članova njene porodice, koji je rezltirao i fizičkim povredama i uništavanjem njenog automobila je opasna stepenica na koju su zakoračili osumnjičeni za napad, za koje sumnjamo da ih je više od troje“, navode iz Pobjede.
Kažu da je to opasna stepenica jer je sa targetiranja novinara putem portala, nasilje prešlo u realan život i preraslo u fizičko, koje se ne može pravdati nezadovoljstvom zbog novinarskog posla.
„Bećirović je morao da ostane u domenu obraćanja javnosti, demantijem ili saopštenjem, ukoliko smatra da išta što je napisano o njemu nije istinito, a umjesto toga je bahato iskazao moć nad novinarkom Raičković i članovima njene porodice – fizičkom silom koju izgleda jedino razumije i primjenjuje“, navode iz Pobjede.
Poručuju da će stati iza svojih zaposlenih i iza svakoga novinara kojem se na bilo koji način zabranjuje da odgovorno i časno radi svoj posao.
„Oštre osude napada koje od jutra iskazuju od predsjednika države, predsjednika Vlade, predsjednika Skupštine, ministarke medija, ombudsmana i medijskih tijela shvatamo veoma ozbiljno, kao zaštitu koleginice Raičković ali i svih medija, a ne kao mogući politčki instrument“, ističu iz Pobjede.
Napominju da ostavljaju nadležnima da obavljaju svoj posao, a tu prije svega misle na policiju, tužilaštvo i na kraju sud.
„I Pobjeda će, kao najstariji štampani medij u Crnoj Gori nastaviti časno da radi svoj posao, onako kako dolikuje, ne izlazeći iz domena profesionalnog i etičkog. Tražimo od državnih organa da sankcioniše ovaj atak na ličnost, slobodu medija, slobodu riječi, i demokratiju. Tražimo društvo u kojoj će biti nulta tolerancija napada na slobodnu riječ“, zaključuju iz Pobjede