Stijović je istakao da je ministarstvo opredijelilo značajna sredstva za sufinansiranje ovog projekta, koji će unaprijediti visoko obrazovanje u sjevernoj regiji.
„I u prethodnom periodu smo imali poseban senzibilitet za instituciju koja predstavlja temelj razvoja crnogorske poljoprivrede i iz tog razloga smo prepoznali sve projekte Biotehničkog fakulteta i potrudili se da ih podržimo. Tako da je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede opredijelilo značajna sredstva za sufinansiranje i ovog projekta koji će unaprijediti visoko obrazovanje u sjevernoj regiji, sa posebnim naglaskom na razvoj stočarstva, kontinentalnog voćarstva i ratarstva, dakle, svih onih grana koje su fundamentalne za sjever Crne Gore. Takođe, želim i da zahvalim Biotehničkom fakultetu, na čelu sa dekanicom Božidarkom Marković, na izuzetno predanom radu, sa uvjerenjem da će u narednom periodu nastaviti ulaganje u naš najveći resurs - naše studente. Uvjeren sam da će iz Centra za kontinentalno voćarstvo izaći novi stručnjaci koji treba da približe nove tehnologije poljoprivrednicima, dobićemo stručni kadar, koji će, siguran sam, svojim znanjem uticati na povećanje prinosa i kvaliteta proizvodnje“, poručio je Stijović.
Dekanica Biotehničkog fakulteta, Božidarka Marković, takođe je izrazila zadovoljstvo zbog konačnog uređenja zgrade Centra za kontinentalno voćarstvo.
„Centar za kontinentalno voćarstvo i ljekovito bilje postoji još od 1952. godine i bavi se naučno istraživačkim radom. U ovom Centru od 2006. godine realizuje se jedan od rijetkih studijskih programa u Bijelom Polju, Program kontinentalno voćarstvo i ljekovito bilje i to i na osnovnim i magistarskim studijama. Međutim, obično za nauku nema dovoljno finansijskih sredstva i rijetko se ulaže u renoviranja, a u poslednjih 15ak godina, od kada je krenula realizacija studijskog progarma, inevsticije su uglavnom bile u unutrašnjosti zgrade, da bi se pripremili i prilagodili nastavnom procesu. Ipak, zahvaljujući razumijevanju Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i potrebe razvoja sjevernog regiona i realizacije studijskog programa u oblasti poljoprivrede, dobili smo značajnu finasijsku podršku i izvršili detaljno renoviranje. Zamijenjena je kompletna vanjska bravarija, urađena je fasada, a odrađen je i dio unutrašnjih radova, obnovljene su podne podloge i drugi enterijerski radovi. Zahvaljujući svemu tome značajno su poboljšani uslovi rada, tako da veliku zahvalnost dugujemo Ministarstvu koje je opredijelilo 80 % sredstava, dok su ostatak opredijelili Opština Bijelo Polje i Univerzitet Crne Gore“, navela je Marković.