Prema njegovim riječima, umjesto da fokus rada menadžmenta ove ustanove bude blagovremena i optimalna snabdjevenost zdravstvenih ustanova ljekovima, oni su se po sopstvenom kazivanju uglavnom bavili revanšizmom i disciplinskim postupcima protiv svojih zaposlenih. Tako je, navodi Striković, Javna ustanova Montefarm u posljednje dvije godine postala sinonim za kažnjavanje svojih uposlenika.
„Pozivamo nadležne državne organe, da provjere, da li u postupcima menadžmenta Montefarma ima elemenata nesavjesnog poslovanja, zloupotrebe službenog položaja ali i elemenata mobinga prema zaposlenim. U ustanovi koja se nalazi u sistemu Javnog zdravstva, direktor je uspio da za dvije godine disciplinski kazni 65 zaposlenih (u 2021. godini disciplinska kazna za 24 zaposlenih, a u 2022. godini 41 zaposlenih). Ako se ima u vidu da je broj zaposlenih na dan 29.11.2022. iznosio 434, to znači da je direktor Montefarma uspio da kazni 15% od ukupnog broja zaposlenih“, istakao je Striković.
Od disciplinskih kazni koje su se kretale u prosjeku po 30% umanjenja plate, pa do otkaza, upečatljivije su, kako je kazao, bile odluke direktora o premeštaju zaposlenih iz grada u grad (iz apoteke u apoteku).
„Kako je menadžment vodio Montefarm, dodatno pokazuju podaci o neizmirenim obavezama za 2021. i 2022.godinu. Naime, menadžment je uspio da napravi neizmirene obaveze za 2021. godinu u iznosu od 38.330.000,00 € a a na dan 29.11.2022, godine dugovanja prema dobavljačima (domaćim i inostranim) su iznosila 26.086.000,00€“, naglasio je Striković.
Sa druge strane, dodaje on, direktor je postao poznat po kupovini službenih auta, koja drastično prevazilaze potrebe Montefarma.
„Pozivamo prije svega Ministarstvo zdravlja, ali i druge nadležne organe da se pozabave ovim navodima o poslovanju ove javne ustanove“, zaključio je Striković.