Riječ je o prvom u nizu predavanja o značajnom crnogorskom kompozitoru koji je najveći dio života i gotovo cio radni vijek vezao za Podgoricu.
Primijenjena, filmska i pozorišna muzika, u opusu ovog autora postaju značajan reprezent nacionalne kulture i identiteta jednog naroda kao u filmovima “Beštije”, ”Jovana Lukina” i “Čudo neviđeno” reditelja Živka Nikolića, za koje je Tamindžić komponovao muziku.
Autorski projekat Jelene Jovanović-Nikolić podržao je Sekretarijat za kulturu i sport – Glavni grad Podgorica.
Jovanović-Nikolić (Nikšić, 1987) završila je Srednju muzičku školu Stanković (klavirski odsijek) i studije muzikologije na Fakultetu muzičke umjetnosti u Beogradu. Doktorirala je na Interdisciplinarnim studijama Univerziteta umjetnosti u Beogradu pod mentorstvom prof. dr Sonje Marinković. Njen doktorat Uloga muzike u kodiranju nacionalne kulture i identiteta pripada oblastima muzikologije, kritičke teorije i studija kulture.
Od 2009. godine zaposlena je u Muzičkom centru Crne Gore gdje obavlja muzikološke poslove i Rukovoditeljka je marketinga i komunikacija. Učestvovala je u organizaciji preko 500 koncerata najznačajnijih umjetnika iz Crne Gore i inostranstva za koje piše i muzikološke brošure. Autorka je knjige Filmska muzika Borisvala Tamindžića, i koautorka (drugi od dva) monografije o prvoj deceniji rada Crnogorskog simfonijskog orkestra. Redovno učestvuje na međunarodnim naučnim skupovima, izdaje naučne radove u međunarodnim zbornicima i časopisima i piše muzičke kritike.
Članica je Odbora za muzičke umjetnosti u CANU, gdje je u novembru 2019. godine održala samostalnu naučnu tribinu - Pozorišna muzika u Crnoj Gori.
U svojstvu istaknutog stručnjaka iz prakse angažovana je kao predavač na Muzičkoj akademiji na Cetinju od 2016. godine.