Na konkurs mogu aplicirati organi javne uprave, institucije, nevladine organizacije (NVO) i međunarodne nevladine organizacije (MNVO) koje su registrovane u zemljama potpisnicama Konvencije iz 2005. godine. Maksimalan iznos sredstava koji se može potraživati predloženim projektom je 100 hiljada američkih dolara.
Aplikacije se ispunjavaju isključivo na online aplikacionoj platformi, na engleskom ili francuskom jeziku.
Rok za online podnošenje aplikacija/projekata je 15. jun, nakon čega slijedi proces nacionalne predselekcije projekata koju sprovodi Nacionalna komisija za UNESCO.
Rok za predselektovanje projekata od strane Nacionalne komisije i dostavljanje prijedloga UNESCO organizaciji je 27. jul.
Predloženi projekti treba da budu realizovani u periodu od godinu do dvije.
Aplikante čiji će projekti biti predstavljeni Međunarodnom komitetu, Sekretarijat će obavijestiti tokom februara 2023. godine.
Nacionalna komisija za UNESCO ima pravo da Sekretarijatu UNESCO Konvencije u Parizu podnese četiri najbolja projekta (najviše dva predložena od organa javne uprave ili javne ustanove i najviše dva predložena od NVO), a Sekretarijat Konvencije može odabrati jedan projekat po korisniku sredstava.
IFCD pruža podršku projektima koji vode ka strukturalnim promjenama kroz uvođenje i izradu politika i strategija koje imaju direktan uticaj na stvaranje, proizvodnju, distribuciju i pristup raznolikosti kulturnih izraza, kao i jačanje institucionalne infrastrukture, uključujući profesionalne i organizacione kapacitete, a podržavajući održive lokalne i regionalne kulturne industrije. Projekti, koje je IFCD podržao imaju širok spektar aktivnosti - od izgradnje kapaciteta i kulturnog mapiranja do analize politika i razvoja, kao i podrške preduzetništvu i konsolidaciji kulturnih industrija.
Sve detalje o tome koji su projekti prihvatljivi možete pronaći na sajtu Ministarstva kulture i medija, a sve informacije dobiti putem e-maila: ivana.jankovic@mku.gov.me.