"Tim planom, donešenim po nalogu Agencije za izgradnju i razvoj, a uz punu saglasnost i finansiranje Glavnog grada, planiran je niz višespratnih objekata duž čitave Bokeške ulice, čijom izgradnjom bi se na brutalan način trajno i bespovratno devastirao taj vrijedni dio našeg grada od izuzetnog kulturno-istorijskog značaja, a sve zarad interesa investitra, a na štetu svih građana/ki našeg grada", ukazao je Rakčević.
Naveo je da većina objekata u Bokeškoj ulici datira iz perioda prije Drugog svjetskog rata, šta je situacija i u Njegoševoj i u Hercegovačkoj ulici koje obuhvata Plan, a da je riječ o rijetkim objektima koji su preživjeli rat i Petomajsko bombardovanje 1944. godine.
“Kao što smo se borili da rukovodstvo Grada iz Demokratske partije socijalista (DPS) odustane od prodaje zgrade Sale za vjenčanja, koja se nalazi na uglu Bokeške i Njegoševe ulice, a čiju prodaju su čak dva puta oglašavali, tako se moramo boriti i zalagati da se ostatak Bokeške ulice, kao i Njegoševe i Hercegovačke ulice, zaštiti od investitorskog urbanizma i nelogičnih, agresivnih i destruktivnih interpolacija. Bokeška ulica mora ostati biser našeg grada, baš kao i Njegoševa i Hercegovačka ulica, u nažalost davno zapuštenom i ruiniranom centru“, naveo je Rakčević.
On u inicijativi zahtijeva da se Skupština Glavnog grada sazove u najkraćem roku, kako bi odlučivala o stavljanju van pravne snage ovog UP-a, nakon čega je neophodno definisati drugačiji programski zadatak i uvažiti kulturno-istorijski značaj koji Bokeška ulica ima po sve građane/ke Podgorice.