U Ministarstvu odbrane Crne Gore Beti je potvrđeno da su avioni prodati ali je rečeno da se radi samo o trupovima aviona, bez motora i naoružanja, kao i da oni nisu u letnom stanju.
Izvor iz crnogorskog Ministarstva odbrane je rekao da su trupovi tih aviona prodati na povjerljivom tenderu, zbog čega nije želio da kažeo kojoj se hrvatskoj firmi radi, ali je dodao da je ta kompanija navela da avione želi da osposobi za "sportsko letjenje".
Vojni analitičar Aleksandar Radić u izjavi agenciji Beta je ocijenio da ti avioni mogu da se vrate u letno stanje, jer je na tržištu moguće naći motore koji se koriste za taj avion.
Osim toga, u Zagrebu se do 1991. godine vršio i remont aviona G-4.
"Jedan dio opreme je iz tog zavoda prebačen u Srbiju, ali su ljudi koji su tamo radili ostali. Bilo bi zanimljivo vidjeti da li tamo još postoji potrebno znanje da se obavi takav posao", rekao je Radić.
On je dodao da postoji pretpostavka da bi ti avioni, nakon što budu remontovani, mogli da budu iznajmljeni hrvatskoj avijaciji za održavanje naleta pilota ali i za obuku, jer sada postoji problem za tamošnje pilote da u procesu obuke pređu sa turboelisnih aviona PC-9 na mlazni Mig-21, koji je veoma zahtjevan avion za letjenje.
Nakon raspada državne zajednice SCG, na aerodromu u Golubovcima kod Podgorice ostalo je ukupno 17 aviona Supergaleb, četiri aviona Utva-75, 17 helikoptera Gazela i pet helikoptera MI-8.
Prema dogovoru ministarstava odbrane dvije zemlje o razmjeni imovine i dokumentacije, šest aviona Supergaleb preletjelo je nedavno u Srbiju,gdje će, nakon remonta, služiti Vojsci Srbije.
Većina preostalih aviona i helikoptera nije u letnom stanju, a u međuvremenu su prodati i helikopteri Mi-8.
Na aerodromu Golubovci, do raspada državne zajednice, vršena je obuka pilota Vojne akademije.
Školsko-borbeni mlazni avion Supergaleb G-4, koji je prodatn eimenovanoj hrvatskoj firmi, posljednji je serijski avion jugoslovenske avio-industrije.
Za jugoslovensko vazduhoplovstvo proizvedeno je ukupno 85 aviona G-4, dok je nekadašnja Burma kupila šest aparata.
Avion se pokreće britanskim motorom Rols-rojs vajper i razvija maksimalnu brzinu od 910 kilometara na sat.
Od naoružanja nosi dvocjevni top GŠ-23, kalibra 23 milimetara, i 1.200 kilograma bombi i raketa.
U Vojsci Srbije G-4 se koristi u 252. mješovitoj avijacijskoj eskadrili u Batajnici, 241. lovačko-bombarderskoj eskadrili u Kraljevu i u Sektoru za letna ispitivanja.