U akciji koja je trajala mjesecima, najprije su u februaru uhapšeni Luka Bojović, Vladimir Milisavljević, Siniša Petrić i Vladimir Mijanović. Španski inspektori istragu su tada usmjerili na tokove novca kako bi utvrdili na koji način je finansirano djelovanje klana. Uslijedilo je hapšenje 25 navodnih članova i saradnika ove kriminalne grupe 12. oktobra.
Najveći dio ove grupe, njih 17, privedeno je u Las Palmasu, dok je osmoro, među kojima Lukina žena Barbara i brat Nikola, koji su uhapšeni su u Alikanteu. Barbara i Nikola Bojović su nekoliko dana kasnije pušteni na slobodu. Španska policija tek je prije dva dana objavila je detalje ove akcije.
Policija je tada otkrila da su novi „zemunci“ u Španiji uglavnom zarađivali od trgovine marihuanom. Otkrivene su tri velike plantaže marihuane na ostrvu Gran Kanarija, kao i dvije nešto manje. U jednoj višespratnici pronađena je prava savremena „fabrika“ za uzgajanje kanabisa sa sistemom za navodnjavanje i različitim spravama koje su obezbjeđivale nekoliko „žetvi“ godišnje.
Zaplijenjeno je ukupno 840.000 eura u kešu koji su se čuvali u dva sefa i u stanovima u Benidormu i Viljahojosi. Istraga je pokazala da je dio koji je novca zarađen trgovinom drogom klan proteklih mjeseci koristio da bi finansirao odbranu Bojovića, Milisavljevića i Petrića protiv kojih se vodi postupak na Iberijskom poluostrvu. Oni su pred španskim sudom optuženi za pripadnost organizovanoj kriminalnoj grupi, falsifikovanje i neovlašćeno držanje oružja. Srbija je zatražila izručenje Bojovića, Milisavljevića i Petrića, a odluka o tome zavisiće od procesa koji se vodi u Španiji.
Bojović je u Srbiji optužen da je organizovao ubistvo Branka Jeftovića Jorge i učestvovao u njemu, kao i da je pokušao da ubije Andriju Draškovića i Zorana Nedovića Šoka. Milisavljević je optužen da je učestvovao u napadu na Draškovića, a pravosnažno je osuđen u postupcima za ubistvo premijera Đinđića i zločine „zemunskog klana“. Za Petrićem je potjernica raspisana pošto je pobjegao sa izdržavanja višegodišnje zatvorske kazne.