„Sve što su partije vlasti uradile do sada kada su nasiljem spriječili konstituisanje budvanskog Parlamenta, odnosno sve što nijesu uradili u dijelu zakazivanja sjednice, a morali su jer su imali uredan predlog resornog Ministarstva, upućuje na sumnju da će i Vlada, kao iskaz ove i ovakve većine, nastaviti sa postupcima kojima uvodi Crnu Goru u politički vanredno stanje“, navodi Vujović u saopštenju.
Zato ih, poručuje on, još jednom dobronamjerno upozoravamo da to ne čine, da se pridržavaju Ustava i zakona, kao i potrebe da se iskaže volja građana Budve, kakva god ona bila, na sjednici Skupštine opštine.
„Svaki drugi scenario bio bi nažalost, ne presedan, već kontintuitet, odnosno nastavak sličnog postupanja kakvo smo imali prilike da vidimo u Šavniku, Andrijevici i Kotoru, kada je parlamentarna većina, što fizičkim što pravnim nasiljem, spriječila da se iskaže volja odbornika ili građana u tim opštinama. Čak i da preskočimo Podgoricu, kada je jedna opoziciona struktura, bukvalno preko noći, promijenila pristup i priklonila se partijma vlasti o kojima je do tada sve najgore govorila i time izigrala volju građana – primjera hajdučije tzv. tridesetoavgustovaca je i previše“, navodi Vujović.
Vujović navodi da znajuda je njihov obrazac – ako mi ne možemo formirati vlast spriječićemo, ne birajući sredstva, sve druge koji to mogu, kao što znamo da je to uvod u potpunu anarhiju i potpuno rušenje ustavnog i političkog sistema u kojem 10, 15 ili 20 nasilnika treba da određuje ko može, a ko ne smije biti vlast.
„Sve to znamo, ali i oni moraju znati da nastavak ovakvog ponašanja vodi potpunoj paralizi političkog života koja se ne odnosi samo na državni, već i na lokalne parlamente“, zaključuje Vujović u saopštenju.