Novo izdanje manifestacije, osim otvaranja izložbi, realizovano je u online formatu. Pored konferencijskog dijela, Forum je obuhvatio radionički dio – FLUID Workshop od 3. do 5. novembra i FLUID Expo koji će biti zaključen 30. novembra, do kada će biti otvorene izložbe.
U okviru ovog programskog segmenta realizovano je pet izložbi. Četiri su upriličene na cetinjskom FLU i obilježile su početak ovogodišnjeg FLUID dizajn foruma. To su: Internacionalna izložba plakata “And Now East”, internacionalna izložba plakata „Igra/Play“, internacionalna izložba ilustracija „Igra/Play“, kao i izložba prošlogodišnjih dobitnika FLUID (Alibi) Awards – Ahmeta Prošića iz Sarajeva i Stefana Bulatovića iz Podgorice. Takođe, likovna publika u Muzejima i galerijama Podgorice bila je u prilici da pogleda izložbu plakata „Tolerancija“, koja je organizovana povodom Međunarodnog dana tolerancije.
U okviru otvaranja Dizajn foruma uručene su i ovogodišnje FLUID nagrade. Period od 2. do 7. novembra bio je rezervisan za online predavanja. Prve konferencijske večeri, programski segment FLUID Lectures otvorio je književnik i kulturolog prof. dr Ratko Božović iz Beograda. Nakon njega, svoj rad predstavili su Mia Roth Čerina i Tonči Čerina, arhitekte iz Zagreba i voditelji studija Roth&Čerina.
Narednih dana predstavili su se Wolfgang Fiel i Constantin Demner – arhitekte i dizajneri iz Austrije, zatim Ivan Perkov, Srđan Laterza, Sara Pavleković-Preis, Ivica Mitović i Oleg Šuran – dizajneri iz Hrvatske, Evan Raskob iz Velike Britanije, kao i Andrei Grosu iz Rumunije – koji je predstavio aktivnosti organizacije Local Design Cicrcle iz Bukurešta.
Od domaćih učesnika publika FLUID foruma imala je priliku da vidi šta na temu Igra/Play imaju da kažu Aleksandar Dlabač, kao i Rade i Mišo Vukčević iz Podgorice. Subotnje jutro bilo je rezervisano za programski segment FLUID Young, u okviru kog su predstavljeni: društvena igra "Ne brigaj čoče", autorke Jadranke Simonović iz Podgorice, priručnik "Dnevnik čitanja", autora Miroslava Minića i Svetlane Jovetić-Koprivice, kao i projektat M/D/F koji su predstavili Ana Matić i Maša Mušikić.
Pored programa koji je bio besplatan i otvoren za javnost, važan segment FLUID-a činile su i studentske radionice. Ove godine organizovano ih je šest, a kako navode organizatori, okupile su više od 80 studenata iz Crne Gore i regiona. Voditelji radionica bili su Mia Roth Čerina i Tonči Čerina, Aleksandar Jevtić, Zdravko Delibašić, Radovan Vukasović, Sanja Dević i Jefimija Kocić, kao i Evan Raskob.
Podsjetimo, FLUID je koncipiran kao dizajn forum koji obuhvata niz predavanja, panel diskusija, radionica i izložbi koji tokom trajanja festivala okupe poznate dizajnere, umjetnike, arhitekte i profesionalce iz različitih oblasti, kao i brojne studente iz regiona ‒ učesnike radionica.
FLUID dizajn forum, osnovan 2013. godine, imao je već osam izdanja koja su doživjela veliki uspjeh. Na njemu su do sada učestvovali brojni renomirani predstavnici regionalne i međunarodne dizajnerske i arhitektonske scene i studenti sa 28 fakulteta iz Crne Gore, regiona i svijeta. Festival se etablirao kao trenutno najprepoznatljiviji dizajnerski festival u regionu, i jedini takve vrste u Crnoj Gori.