Žiri je odluku odnio većinom glasova, a i ovog puta susreo se sa hiperprodukcijom romanopisaca u Srbiji. U užem izboru bilo je 15 naslova, u širem 38, dok su ukupno pristigla 182 romana.
Gocićev roman, za koji je već dobio srpsku nagradu „Miloš Crnjanski“, nadmašio je za jedan glas roman „Arkadija“ Milete Prodanovića, u izdanju Arhipelaga, za koji su glasala dva od ukupno pet članova žirija nedeljnika NIN.
Roman „Tai“ izdala je Geopoetika, a predstavlja ljubavnu priču putopisnog karaktera kojom autor, poznat po nizu studija o masovnoj kulturi, nudi i slojeviti kulturo-sociološki prikaz tajlandskog društva i njegovih razlika u odnosu na „daleki Zapad“. Prema obrazloženju žirija, Gocićev roman izdvojio se u „obimnoj prošlogodišnjoj produkciji ozbiljnošću autorske problematizacije odnosa istočne i zapadne civilizacije“.
- Spoj egzotične intimne ljubavne priče i univerzalnog pogleda na ljudsku egzistenciju i njene izazove, tematizovan je u nagrađenom romanu na tragu najboljih primjera iz svjetske književnosti - naveo je žiri, dodajući da je Gocićev roman zasnovan na „dubinskom (pop)kulturonom iskustvu modernog doba i predstavlja koliko neočekivan toliko i dragocjen doprinos savremenom srpskom romanu“.
U najužem izboru za 60. NIN-ovu nagradu, uz knjige Gocića i Prodanovića, bili su i romani „Mi, izbrisani“ Slobodana Vladušića, u izdanju Lagune, „Zlatno doba“ Silvane Hadži-Đokić, u izdanju Interpresa i Teme, te „Vazdušni ljudi“ Sonje Atanasijević, u izdanju Prosvete.
Za Gocićev roman glasali su predsjednik žirija Vasa Pavković, zatim Ljiljana Šop i Mileta Aćimović Ivkov, a za Prodanovićevu „Arkadiju“ Vladislava Gordić - Petković i Mića Vujičić.
Od romana u najužem izboru za 60. NIN-ovu nagradu, samo je Gocićev bio debitantski. Njegovo djelo je među kritičarima naišao na brojne pohvale, a jednu od rijetkih negativnih kritika objavio je Vladimir Arsenić, ocjenjujući da bi Gocićev roman „možda u jednom trenutku na nivou ideja i mogao da bude interesantan, možda da u njemu ima makar trunčica ironije“ i „možda da je Gocić imao urednika koji bi tekst skratio i/ili preusmjerio“.
Rođen 1962. u Užicu, diplomirao je anglistiku na Filološkom fakultetu u Beogradu i magistrirao medije i komunikacije u Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka. Napisao je poglavlja u 15 knjiga o masovnoj kulturi u kojima, pored ostalog, tretira odnose medija i Kosova, filmske autore Želimira Žilnika i Emira Kusturicu. Radio je kao novinar i urednik u tridesetak medijskih kuća.
NIN-ova nagrada biće svečano uručena 17. januara u Skupštini grada Beograda. Pokrovitelj NIN-ove nagrade je Pošta Srbije.