Slađana Medenica iz Kolašina, kojoj se takođe sudi u ovom predmetu, na slobodu je puštena juče odlukom vanraspravnog vvijeća Višeg suda koje je uvažilo zahtjev njenog branioca advokata Zdravka Begovića.
U Višem sudu u Podgporici juče je nastavljeno suđenje za milionsku računarsku prevaru iza koje, osim Čujovića, kako vjeruje tužilaštvo stoje i članovi takozvanog zagoričkog klana.
Jedan od advokata odbrane u ovom predmetu Nikola Medojević kazao je za Portal Analitika da su ukidanje pritvora tražili zbog toga što traje “toliko dugo da se njim perjudicira sudska odluka”.
- Što je, sa stanovišta prava okrivljenih na pravično suđenje, nedopustivo – kazao je Medojević.
Na optužničkoj klupi su srpski državljanin Miloš Čujović Čujke (29) i Podgoričanin Nikola Marković (28), koji su označeni kao vođe kriminalne organizacije, zatim Vidoje Stanišić (25), Nebojša Marković (26), Saša Klikovac (31), Dragan Kovačević (33), Bojan Pejović (25), Radonja Vulević (31), Boris Petričević (26) svi iz Podgorice, te Slađana Medenica (28) iz Kolašina.
Braća Marković i Bojan Pejović, nakon današnjeg ročišta, ipak su vraćeni u Spuž gdje izdržavaju kaznu zbog drugog krivičnog djela.
Svi osim Stanišića i Klikovca uhapšeni su, u okviru policisjke istrage „Fokus“, 31. avgusta 2012. godine, od kada su u pritvoru. Vidoje Stanišić predao se policiji 6. septembra, a Klikovac sedam dana kasnije, 13. septembra.
Na sudu su kategorično negirali krivicu uz obrazloženju da nijesu dovoljno informatički obrazovani da bi bili sposobni da počine računarsku prevaru.
Na teret im se stavlja da su od 1. juna do 31. avgusta 2012. lažnim prikazivanjem računarskih podataka, putem instrukcija za plaćanje sa svift kodovima optuženih, sa računa inostranih banaka prenosili novac na svoje devizne račune koje su otvorili kod crnogorskih banaka. Prebacili su 1.186.673,03 eura, a uspjeli da podignu 223.515,97 eura. Ostatak novca blokiran je na zahtjev tužilaštva na deviznim računima optuženih, nakon što je grupa otkrivena.
Optuženi Vidoje Stanišić i Saša Klikovac, odlukom suda, biće na takozvanoj uslovnoj slobodi. Oni će biti pod nadzorom i u obavezi da se javljaju policiji.
Komentari (0)
Želite da podijelite Vaše mišljenje sa čitaocima? Napišite komentar i započnite diskusiju.