Ovaj roman značajan je za tumačenje ovog specifičnog smjera u američkoj prozi koji će svoju prepoznatljivost dostići u kasnijim romanima Bukovskog poput „Bludnog sina“, te u kratkim pričama Rejmonda Karvera.
Henri Kinaski je spiskao svoje najbolje godine radeći u Poštanskoj službi Sjedinjenih Država. U svijetu koji cijeni uspijeh, novac i ljepotu, nadomak Holivuda, Henri Kinaski propada punom brzinom: u malim stanovima koje osvjetljavaju ulične neonske reklame, sa gotovo smrtonosonom količinom alkohola i sa galerijom nezaboravnih ženskih likova.
„Sve je počelo kao greška“ rečenica je kojom počinje ovaj vertigo pijanstva i sarkazma, da bi uslijedio zgusnut i dinamičan opis sedamanest godina života ogorčenog i opakog Henrija Kinaskog.
Ovaj je roman odmah donio Bukovskog svjetsku slavu, a i današnjim čitaocima biće jasno zbog čega se to dogodilo.
„Pošta“ predstavlja jedan od prvih „čistih“ tekstova „prljavog realizma“. Napisan za samo nekoliko sedmica, u pitanju je dinamično, brutalno i komično djelo. U ovom romanu Bukovski opisuje, a možda, između ostalih, i stvara onu neonsku Ameriku, Zapadnu obalu u kojoj smo svi, na nekom fantazmagoričnom nivou, živjeli kroz popkulturne znakove.
Prvi roman Čarlsa Bukovskog „Pošta“, kao i njegova druga djela: „Bludni sin“, „Žene“, „Zabilješke matorog pokvarenjaka“, u izdanju Nove knjige možete naći u svim Gradskim knjižarama ili poručiti putem sajta www.novaknjiga.com.
