Ona je naglasila da je već nakon prvog sajma bilo je jasno da je Glavni grad u toj namjeri i uspio jer su reakcije dragih gostiju iz okruženja, domaćih autora, ali i medija potvrdile da knjiga ima budućnost.
„Ovim sajmom Glavni grad je pokazao da knjiga nije bilo koja roba. Knjiga mora matii dostojanstvo jednako kao autori i čitaoci. Upravo u atmosferi sajma su se na jedan prirodan način povezali autori, prevodioci, agenti i predstavnici drugih smotri knjige i uspostavili novu saradnju, razmijenili mišljenja o ukupnoj produkciji, o prevođenju, o značaju lijepe riječi i svima priuštili neponovljivo zadovoljstvo slušanja žive riječi autora, držanja knjige, čitanja i diskusija povodom onog što je kvalitetna literatura. Vjerujemo da smo time doprinijeli visokom stilu produkcije, njegovanju jezika i podsjetili da kultura zaista mora da se drži na visokom nivou i da su sva ulaganja za to veoma značajna“, zakljućila je Savković Vukčević.
Umjetnički direktor sajma Vladimir Vojinović rekao je da su u proteklih par mjeseci intenzivno vodili kampanju, započeli viber stiker kampanju „Božo među knjigama“.
"To je rezultat studioznog odnosa prema onome što je nasljeđe crnogorske književnosti i što je aktuelni trenutak u crnogorskoj kniževnosti. Treba li reći da savremena crnogorska književnost ne obiluje sa pretjerano mnogo knjiga koje pripadaju oblasti književnosti za djecu i omladinu, a one rijetke koji se bave ovim poslom, mi smo okupili i predstavićemo ih u najmanje dvije sesije, a pozvali smo i veliki broj gostiju iz inostranstva koji će na mini okruglom stolu da sa našim autorima razmjene iskustva u vezi sa književnošću za djecu i omladinu” istakao je Vojinović i dodao da je sajam dobra prilika da se i da se institucije u Crnoj Gori studioznije pozabave tim pitanjem.