Radnički trijumfovao, ali minus nije nedostižan

Bedem Barana nije izdržao: Mornar će u revanšu juriti gol zaostatka

Mornar je doživio poraz u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Od Barana je u Leskovcu bolji bio Radnički iz Kragujevca, rezultatom 1:0 (0:0).

Bedem Barana nije izdržao: Mornar će u revanšu juriti gol zaostatka Foto: FKR1923

Naš viceprvak se na stadionu Dubočice uglavnom branio, no njihov bedem nije izdržao. U 72. minutu, Aleksić je iskoristio nesmotrenost defanzivaca Mornara i donio Kragujevčanima pobjedu.

Imali su, doduše, i Barani nekoliko povoljnih prilika, a u njihovim redovima ubjedljivo najbolji pojedinac bio je golman Popović, koji je bio izvanredan na golu.

Ofanzivno su krenuli Kragujevčani od samog starta, a prvi šut uputio je Simović u 12. minutu - pored gola Barana. Pet minuta kasnije, vidjeli smo izvrsnu intervenciju Popovića prilikom šuta Aleksića.

Naš viceprvak zaprijetio je u 22. minutu. Zorić je uputio izuzetno neugodan šut sa distance, ali je golman Radničkog Lijeskić odbranio. Minut kasnije, Popović je upisao još jednu izvrsnu odbranu nakon brze kontre Radničkog.

Popović je u tim momentima briljirao, u 27. minutu skinuo je još jedan zicer, a u 42. minutu vidjeli smo i opasan pokušaj našeg sastava - Dubljević je odlično šutnuo sa distance, ali je Lijeskić, uz mnogo napora, sačuvao mrežu.

U 57. minutu vidjeli smo najveću šansu za Barane do tada. Ondong je poslao loptu ka Vušuroviću, a on je iz izuzetne pozicije poslao preko gola.

Od tada nije bilo većih uzbuđenja pred oba gola, sve do 72. minuta, kada je domaći tim stigao do vođstva. Nakon ubačene lopte u šesnaesterac, Aleksić je glavom poslao loptu pod prečku, pri čemu je izostala reakcija defanzivaca našeg sastava.

Mornar je u završnici bio ofanzivniji, u 88. minutu smo vidjeli opasan šut Đurišića, ali je ostalo 0:0.

Revanš meč na DG areni slijedi naredne sedmice, a ukoliko Mornar izbori plasman u treće kolo kvalifikacija, tamo će ga čekati bolji iz okršaja mađarskog Pakšija i kiparskog AEK-a iz Larnake.