U konstruktivnom razgovoru, predsjednik Bečić upoznao je sagovornice sa brojnim aktuelnim političkim prilikama u našoj zemlji u kontekstu proteklih parlamentarnih izbora, mirnoj tranziciji vlasti i fukcionisanju kohabitacije, ističući da Crna Gora nastavlja snažan proevropski i evroatlantski put. On je izrazio očekivanje da će Crna Gora uz podršku tradicionalnih prijatelja, Velike Britanije i Evropske unije, raditi na unapređenju zakonodavnog okvira, koji će stvoriti preduslove sa odlučniju borbu sa korupcijom i organizovanim kriminalom.
Govoreći o značaju reformi u oblasti pravosuđa, kao jednom od strateških ciljeva nove parlamentarne većine, predsjednik Skupštine upoznao je sagovornicu sa predloženim zakonskim rješenjima koja će biti razmatrana na predstojećoj vanrednoj sjednici.
Ambasadorka Medoks je izrazila zadovoljstvo činjenicom da Crna Gora ostaje posvećena evropskim i evroatlantskim integracija i pozvala predsjednika Skupštine, da u svijetlu predloženih zakonskih rješenja u oblasti pravosuđa, podstakne dijalog sa svim političkim akterima. U tom kontekstu, ona je istakla da je važno da reformski procesi reflektuju posvećenost evropskim integracijama i naglasila spremnost za pružanje ekspertske pomoći reformama koje očekuju novi saziv Skupštine.
Govoreći o izazovima sa kojima se suočava Crna Gora, savjetnica Marzouk je pozdravila konstruktivnost predsjednika Skupštine u funkcionisanju kohabitacije, dodavši da shvata pritisak za brze reforme kako bi se Crna Gora što prije našla u Evropskoj uniji. Ona je iskazala spremnost za afirmisanje ekspertske pomoći u cilju intenziviranja dijaloga i unapređenja konsenzusa.