Ovo može biti nova vrsta problema, posebnoza mlade djevojke.
Idok je uspoljašnjem svijetu potrebno nositi maske, usajber prostorumorajusve maskedapadnu. Da iza njih niko ne može da se skriva i bude zaštićen od loših stvari koje je spreman da učini.
Donosimovamosnovne preporuke za onlajn distancu. Za funkcionisanje bez maske na netu.
Može nam se ponekad osoba s druge strane ekrana učiniti bliskom. Dopisivanje traje, podjela manjih ili većih tajni je u toku, lajkovanje - nekadašnje DOPADANJE,sve je tu, čini se. Kao da neznancu možemo sve reći, kao da je zaista tu za nas. I to će, možda, u nekom slučaju biti istina. Ali možda i neće.
Prvi korak u realnom životu nije lak - u ovom sajber može nam izgledati olakšan. I otud tolika popularnost Tindera, na primjer. Kibernetički bubanj kao alternativa pravim odnosima, bez svijesti ili volje za razmišljanje koliko je zapravo opasan. I koliko „ketfiša” tumara naokolo, čekajući pogodnu žrtvu. Ne smijemo da vjerujemo svemu što vidimo, na ekranu naročito. Ukoliko se ikad desi da posle čata treba da uslijedi upoznavanje u realnom životu, neko uvijek mora znati gdje smo. Odličan je potez napraviti neki tajni kod za 'vadi me odavde' situaciju. I obavezna je opcija uključene lokacije na telefonu. Mjere predostrožnosti, zrelo prosuđivanje, realno promišljanje pri dejtingu - sve to nisu sinonimi za strah, već za oprez.
A kibernetički bubanj možda izvuče dobitnu kombinaciju.