Ističući da je teren za ovu knjigu „neplanirano pripremao više od tri decenije“, Bućin naglašava „da smo u crnogorskom fudbalu od samostalnosti imali razna rivalstva, ali ostao je veliki derbi samo duel između Sutjeske i Budućnosti. Ostao je i ostaće vjerujem za sva vremena.“
Recenzent knjige, kulturolog i publicista mr Željko Rutović u tekstu Nostalgični arhiv kulture sjećanja, između ostalog ističe da „knjiga ima višestruk značaj, te da ona predstavlja izuzetno dokumentarističko – arhivsko štivo, te je kao takva kulturološko – civilizacijskog karaktera ali i knjiga sjete svih naših kolektivnih bora koje vrijeme ispisuje“. Konačno, ova knjiga nosi nostalgični ukus i slike vremena čiji upečatljivi akteri svojim šarmom, magijom pokreta, lucidnošću duha na i van terena prerastoše u urbane legende“.
On takođe naglašava da je sociologija gradova o kojima je u knjizi riječ nezamisliva bez fudbalske istorije i kulturologije derbija, te da knjiga kao dokument i kultura sjećanja, kao tradicijski biljeg ostaje arhiv za neke nove hroničare, što sveukupno Bućinovu knjigu činiznačajnom i nužno nam potrebnom.
Pored Komune izdavački projekat knjige potpisuje i knjižara Letera.