Milan slavio protiv Napolija

Fudbaleri Milana savladali su Napoli u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona, rezultatom 1:0.

Milan slavio protiv Napolija Foto: EPA/EFE

Rosoneri su uspjeli da pobijede minimalnim rezultatom i da sa prednošću krenu ka revanšu na jug Italije na stadionu "Dijego Armando Maradona".

Napoli je već u prvom minutu preko Kvarackelije uspio da zaprijeti i samo poslije 50 sekundi igre šutirao na gol, pa je Krunić sa gol linije morao da skloni loptu ne bi li njegov tim imao zaostatak.

Ipak, do pogotka je došlo tek u 40. minutu. Ismael Benaser je na lijevoj strani dočekao loptu i zakucao je u mrežu gostiju. Prethodno je odlično odigrao Brahim Dijaz, koji je povukao kontru.

Novi peh po goste uslijedio je u nastavku, kada je Angisa zbog drugog žutog kartona napustio teren.

No, Napoli ne samo da je odolio napadima Milana, već je u finišu imao i nekoliko prilika za poravnanje.

Ipak, sa prednošću pod Vezuv stižu izabranici Stefana Piolija, koji će za šest dana imati težak zadatak - tim prije jer će Napoli biti jači za Viktora Osimena.